Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pavkatay - майстор
kotev1989 написа:
не го пиша с ръката а с фонетика и нямам време да проверявам след като публикувам чак тогава ги виждам които не ме разбира да извинява
viewtopic.php?f=30&t=1319
ZEDYCUS - майстор
И от мен един линк viewtopic.php?f=18&t=43052&hilit=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%84
Правих го точно за такива случаи на рязане, за малки профили под прав ъгъл. Не че нямам пендула, но за плътен железен квадрат 4х4 см не става с нея. :partyman:
bimbaeco - майстор
Браво, Зедикус, добре си го направил.
Huhavela - специалист
chapara написа:
Карайте с добрата стара Изображение :-D
+1
chapara - майстор
Huhavela написа:
chapara написа:
Карайте с добрата стара Изображение :-D
+1
Още един , който ме разбра, че аз разбрах :lol:
Huhavela написа:
chapara написа:
Карайте с добрата стара Изображение :-D
+1

пробвах и с ножовка , взех си 3 нови и хубави листа за рязане на желязо , приготвих се и ахха да почна няколко замаха и опаааааа гледам листа той останал без нито едно зъбче на него.Първоначално помислих че просто този лист е дефектен и грам не си и правех сметка че и 3-те листчета са чисти ментета.
(листовете бяха от фирмен магазин и не бяха никак ефтини) след тая фигура не искам да чуя за ръчно рязане
chapara - майстор
kotev1989 написа:
Huhavela написа:
chapara написа:
Карайте с добрата стара Изображение :-D
+1

пробвах и с ножовка , взех си 3 нови и хубави листа за рязане на желязо , приготвих се и ахха да почна няколко замаха и опаааааа гледам листа той останал без нито едно зъбче на него.Първоначално помислих че просто този лист е дефектен и грам не си и правех сметка че и 3-те листчета са чисти ментета.
(листовете бяха от фирмен магазин и не бяха никак ефтини) след тая фигура не искам да чуя за ръчно рязане
Замазал си ги, те пак са си чисто нови, ама за метал , а не за алуминий, за това ти пуснах статийка за избиране на листове за саблен трион. Предвидим си от всякъде :-D Дерзай :cool:
неее нее колега не са си чисто нови,аз ги върнах веднага в магазина още същия ден с касовата бележка и ми върнаха парите с условието да донеса същият профил и да направят проба.Извиниха ми се и казаха че ще потърсят сметка от доставчика (продавачката ме пита за какво ще ги ползвам и тя ми каза че с тези които ми даде ще съм много доволен от резултата но уви)
ralev - специалист
По принцип се прави с пендулен циркуляр но като искаш да експериментираш може и така:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sk887HF1mAI[/youtube]
http://www.bosch-do-it.com/it/it/hobbis ... dungstipps
идеи много, въпрос на средства и предпочитания :-D

Прикачен файл

z301396a.jpg
z301396a.jpg (28.95 KиБ) Видяна 2189 пъти

Прикачен файл

ferramenta-segatrice-segatrice-a-nastro-femi-850w-2-velocita-angolo-taglio-da-0-a-45-gradi-guidalama-scorrevole-32fm-780xl-1.jpg
ferramenta-segatrice-segatrice-a-nastro-femi-850w-2-velocita-angolo-taglio-da-0-a-45-gradi-guidalama-scorrevole-32fm-780xl-1.jpg (54.26 KиБ) Видяна 2189 пъти

Прикачен файл

mid_1555e2c5c7f323c4061546bd2e65ce56_757577.jpg
mid_1555e2c5c7f323c4061546bd2e65ce56_757577.jpg (18.29 KиБ) Видяна 2189 пъти

Тема "ПРАВ ЪГЪЛ НА ПРОФИЛ ЗА КОМАРНИК С ФЛЕКС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: