Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
здравейте колеги моля ви помогнете,от скоро се занимавам с правенето на комарници от ал.профили и понеже сам си ги правя ми се налага сам да си ги кроя с флекс.Та значи имам флексяе от малките и всеки път когато кроя профилите се налага после да ги шлайфам за да стане профила прав и за да не се клати комарника но уви винаги има малко от някои ъгъл и поправянето му ми губи време почти колкото направата на цял комарник.Пробвах с прав ъгъл с конци с какво ли не но резултата е нулев,тъи като вие сте доста по вещи по тая тема ви моля ако можете да ми помогнете с някоя идея или съвет как подяволите това да стане.Ще съм ви много задължен мерси предварително
velsi - Почетен майстор
Аз си очертавам с правия ъгъл линия от всичките страни и карам внимателно по нея. С едната ръка държа машината, а с другата профила като го въртя, за да следвам линията. Ако имаш точна ръка и добра машина се получава така, че не си личи с какво е рязано.
colyo - специалист
Прикачен файл:
WP_001076.jpg
Ето ти го решението за 17лв от Райдър. Всички комарници си ги правих с него.
LyuboS - напреднал
Аз моите ги рязах със зегето, като първо удрям една черта с правия ъгъл и после карам по нея. Много добре станаха като за първи опит - 6 прозореца и 4 врати.
С флекса не ми се получи, профила ми е алуминиев имитиращ дървесен цвят с покритие като фолио, което почваше да се топи на места.
chapara - майстор
Карайте с добрата стара Изображение :-D
miliad - майстор
Ха, ха . Чапара е най-близо до истината, и то точно с тънките листове за ножовка. + прав ъгъл и широка плоска пила за метал или шмиргел.

П.С. при новите профили може и с комплект за маникюр да станат нещата. :-D

Довечера ако имам време ще кача снимка на едно набързо скроено решение.
colyo - специалист
Всякак става. И да се сгреши с 1-2 мм не е фатално. Просто за по-големи количества (в моя случай 4бр. балконски врати и 10бр. прозорци) си е наложителна малко леснинка.
colyo написа:
Всякак става. И да се сгреши с 1-2 мм не е фатално. Просто за по-големи количества (в моя случай 4бр. балконски врати и 10бр. прозорци) си е наложителна малко леснинка.

Попринцип тия дет в нас си ги правих не е проблем да са с няколко мм на някоя страна но аз ги продавам и клиента веднага се лоBи за тия 1,2мм и казва "на мене ми казаха че ако бяга така комарника не е стабилен и след време се изкривява" и с това ми ебават мамата,иначе съм пробвал и с ножовка но с нея става много бавно и много теговито защото правя по 15,20 комарника на ден а не по 3,4 и с флекс ми е по удобно.Мерси предварително за вниманието което ми обърнахте ще опитам да го очертая от всички страни и да видиме какво ще стане.Ако имате идей споделяите всеки ваш съвет ми е от полза.
miliad - майстор
Щом имаш толкова поръчки си купи пендула. Избил си я за три дни. :)
miliad написа:
Щом имаш толкова поръчки си купи пендула. Избил си я за три дни. :)


проблема не са парите а местото,защото флекса без проблем го пренасям а за нея ми трябват 2ма а да не говориме че тя се монтира някаде но както споменах вече местото ми е прекалено малко а и флексчето си го разцъквам кадето си поискам и ми е доста удобно все пак търся прав ъгъл с флекс а не с други уреди

Тема "ПРАВ ЪГЪЛ НА ПРОФИЛ ЗА КОМАРНИК С ФЛЕКС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: