Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
svg - специалист
Здравейте и честит празник /всеки ден в който сме живи и здрави е празник ;)/ !
Да не публикувам нова тема, ще питам тук.
Какви са Ви личните впечатления за видовете настилки за двор?
Насочил съм се към декинга. Площа е около 7-8 м2. Специфичното у дома е, че денивилацията е около 3-4 см по широчината която е 3,50 м. Нямаше ме вкъщи когато "майстора" излива бетона.... Идеята му била, да се оттичала водата по-добре... Алоуууу, тя водата си следва гравитацията. Няма как да отиде от ниското към високото сама. Както и да е, за къртене не ми се мисли.
Може ли, тези декинг плочи да се нивелират, да поизравня това недоразумение. Отделно, ако са WPC, лятото от нагряването на слънцето ако се стъпи бос, дали ще е комфортно? Ако са дървени, те обработени ли се продават или трябва допълнително да ги минавам с нещо /лак, импрегнат или подобно/?
Ще съм благодарен и за други идеи, как да превърна дефекта в ефект.
Благодаря предварително!
Последна промяна от svg на нед апр 07, 2024 6:07 pm, променено общо 1 път.
aleksnp - специалист
нед апр 07, 2024 4:59 pmsvg написа:
Площа е около 7-8 км2.
:shock:
svg - специалист
нед апр 07, 2024 5:57 pmaleksnp написа:
нед апр 07, 2024 4:59 pmsvg написа:
Площа е около 7-8 км2.
:shock:
Поправих го!
На глас се смея на себе си :))))))))))))

П.П. Сега ми идва идеята за тротоарни плочи. Да си ги наредя вам и да ги изравня с цимент+пясък... Има едни, които от горе са леко грапави. Може да задържат мръсотия, знам ли... Все едно са поръсени с много ситна мозайка. Ще е приятно ходенето бос, лятото ;)
Предполагам, наклона трябва да е минимален, 2-3 мм
Andri01 - майстор
Тротоарни плочки! Около 30г. са из двара ми и пред гаража. Не са мръднали. Слагани са върхе циментова плоча ,без фуги. Мият се лесно,като са мокри не се пързаля човек.
Имам един комшия - бивш тъп "сандък" / по кашишки-фатмак/, сложи някакви теракотни плочки и след около месец се изтърси и си счупи ръката ,както бяха мокри!! Наложи се да се правя на линейка до спешния.
svg - специалист
нед апр 07, 2024 7:04 pmAndri01 написа:
Тротоарни плочки! Около 30г. са из двара ми и пред гаража. Не са мръднали. Слагани са върхе циментова плоча ,без фуги. Мият се лесно,като са мокри не се пързаля човек.
Имам един комшия - бивш тъп "сандък" / по кашишки-фатмак/, сложи някакви теракотни плочки и след около месец се изтърси и си счупи ръката ,както бяха мокри!! Наложи се да се правя на линейка до спешния.
Теракот и/или гранитогрес на двора НЕ! Нито ми е красиво, нито практично. Та, идеята с тротоарни плочи май излиза на предна позиция. Друго си е материала да диша, естествена връзка със земята. Като стъпиш бос...
А ти, какви тротоарни плочи използва? Сега, всеки някъде прави подобни неща. До колко са каествени, отделен въпрос.

Харесаха ми тези: https://www.dshome.bg/trotoarni-plochki ... lrock.html

Въпросите са:
1. С цимент + пясък ли да ги лепя? Ако ДА, съотношение?
2. Където е най-ниската част, пак ли с пясък и цимент?
3. Фугите. Колко да са и дали се запълват?
Andri01 - майстор
Плочките ги правеше една фирма в Кранево. Утре мога да направя снимки,ако искаш. Не мога да ти кажа с какво са лепени,защото аз ги докарах и заминах на рейс. За това може да ти каже Чапара. Фуги нямат, наклона е много малък-за оттичане на водата само.
svg - специалист
нед апр 07, 2024 8:00 pmAndri01 написа:
Плочките ги правеше една фирма в Кранево. Утре мога да направя снимки,ако искаш. Не мога да ти кажа с какво са лепени,защото аз ги докарах и заминах на рейс. За това може да ти каже Чапара. Фуги нямат, наклона е много малък-за оттичане на водата само.
Ако е удобно, ще съм ти благодарен за снимките! :)
Чапара, благодарности и на теб, ако се включиш с мнение! :))
Andri01 - майстор
Ок, сутринта. Приятна вечер.
chapara - майстор
Първо снимки на лице и гръб да видя?
Andri01 - майстор
Прикачен файл:
Настилка 1.png
Ето как са наредени плочките в двора:

Тема "външна настилка за двор на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: