Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
svg - специалист
Благодаря за снимката?
До колкото виждам, не си запълнил фугите или греша?
Andri01 - майстор
Фуги няма. Плочките са наредени плътно. Плочките са наредени плътно ,но след това има залят циментов разтвор между тях. Така са запълнени страничните неравности от изработката им. Фуги има само към бордюрите и стените.
П.С.: Както писах,не съм присъствал при направата на настилката.
chapara - майстор
За лепенето,ако може снимки, лице - гръб на избраните плочи.
svg - специалист
пон апр 08, 2024 7:59 pmchapara написа:
За лепенето,ако може снимки, лице - гръб на избраните плочи.
Тези са: https://www.stroidirect.com/product/plo ... eood-10158
chapara - майстор
Оу, чудни са!

Преди лепенето препоръчвам, или така го бих направил аз, ако бетона не е защитен от овлажняване е добре да се положи хидроизолация на циментова основа. Разтвора за лепене, бих...,пресят пясък - цимент - СМ17 в съотношение 2 -1 - 1. На самата плоча, буквално гърба облизан на цяло с лепило СМ17. Фуга с размер 2 — 3мм., фугирана с Церезит СЕ40.
svg - специалист
вт апр 09, 2024 5:53 pmchapara написа:
Оу, чудни са!

Преди лепенето препоръчвам, или така го бих направил аз, ако бетона не е защитен от овлажняване е добре да се положи хидроизолация на циментова основа. Разтвора за лепене, бих...,пресят пясък - цимент - СМ17 в съотношение 2 -1 - 1. На самата плоча, буквално гърба облизан на цяло с лепило СМ17. Фуга с размер 2 — 3мм., фугирана с Церезит СЕ40.
И цената им е чудна1 :)
Бетона е на 2 години, но "майстора" не го изпердаши и...абе пишмян. Отделно, наклона е доста голям и ще се наложи да добавям ...чакъл и камъни ли..че иначе ще ми излезе златно.
chapara - майстор
Не си го представям. Чакъл без цимент :? Златно или не, гледай да не съсипеш хубавите плочи сега.

Тема "външна настилка за двор на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: