Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Привет.

Нов съм тук и не съм сигурен дали това е правилният раздел за въпроса ми. Ако не, то се извинявам и оля да бъде преместен в съответния.

На въпроса. Скоро се нанесохма в ново жилище на последен етаж. Отвеждащата тръба на абсорбатора (който е Teka) е свързана към коминната система. Прави впечатление, че понякога се чува шум като от капене. Все едно капки капят в абсорбатора.
Това се случва и ако не е ползван 2-3 дни. Тръбата, която отвежда въздуха към комина има "откачена" връзка, точно където започва вертикалната тръба в абсорбатора.
Та направих експеримент. Когато започне да "капе" откачам вертикалната тръба от останалата част и виждам, че няма вода в нея?!?!??!!. И този шум, който изглежда като "капене" спира. Свържа ли отново - започва. Шах и мат.

Някакви идеи какво може да е? Абсорбатора е нов и то не от евтините.
kuger - майстор
Да не се чува някой от вентилаторите? Да го върти тягата лекичко?

пп:Абсорбатор, аспиратор или комбинирана машина? Абсорбатора върти въздуха "вътре-вътре" през карбонов филтър, но това няма значение.
kuger написа:
Да не се чува някой от вентилаторите? Да го върти тягата лекичко?

пп:Абсорбатор, аспиратор или комбинирана машина? Абсорбатора върти въздуха "вътре-вътре" през карбонов филтър, но това няма значение.
Аспиратор е. Не. Шума е точно като от капки. Представи си капки в/у ламарина.
radius - майстор
Възвратната клапа похлопва вероятно.
@radius, като се позамисля май си прав.. При свързана цялостна система вероятно се завихря въздух от комина... Някакви идеи как да се оправи?
kuger - майстор
Няма да му обръщаш внимание.
Делян - специалист
И при мен тази клапа похлопва при лошо време и вятър. Но ми действа приспивно и не й обръщам внимание :wink:
Здравейте вече от 2 дни имам малък проблем аспиратора ми капе незнаино защо като мислих че е за чистене изчистих го и пак си капе а досега не се е случвало :sad:
Junak - майстор
...и аспиратора е на остъклена тераса :? :? :?

Тема "Абсорбатора "капе"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: