Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
VLADO66 - майстор
kiroslavov написа:
...... новия им обков "Wink House" е в пъти по зле от стария "Maco".
Гледай и какъв е обкова-и аз съм чувал че горепосочения обков не е стока.С тези тежки стъклопакети да не береш ядове.
fox_vt - майстор
Колега смяташ че те лъжа ли :? Малко допълнение бяла е и дистанционерите са метални, тогава още не съществуваха пластмасовите.Това е цена само на дограмата без дъски комарници и др.Ето колегата до мен на 4 стаен апартамент цялата дограма е излязла 1800лв обикновена дограма от ролпласт.
koleto84 - специалист
J_Goti,ми той цвета ти дига с 40% цената!
От КМГ и Трокал по-добро пвц е трокал ама обкова е от голямо
значение.Уинк хаус с такъв стъклопакет ще имаш проблеми за в бъдеще.
Като топло и шумо изолация няма да има кой знае какви разлики....имаш
85% стъкло и 15% профил грубо!
koleto84 написа:
J_Goti,ми той цвета ти дига с 40% цената!
От КМГ и Трокал по-добро пвц е трокал ама обкова е от голямо
значение.Уинк хаус с такъв стъклопакет ще имаш проблеми за в бъдеще.
Като топло и шумо изолация няма да има кой знае какви разлики....имаш
85% стъкло и 15% профил грубо!
Съгласен съм ,че стъклопакета е от най-голямо значение ,НО КМГ при същите параметри е 1100 лв.! Днес платих Трокала 1161лв. без комарника, цената е с 31% отстъпка . Живи и здрави , след време ще кажа дали съм доволен . От хора които се занимават с дограма разбрах ,че Трокала е нива над КМГ + че идва с 60 месеца гаранция на профил и стъклопакет ! Това е моят избор, след време ще разбера дали е бил правилен !
Поздрави !
tzetzo160 - специалист
Дано всичко да е наред и най-важното да си доволен. Аз лично до преди 2 месеца не знаех нищо за пвц дограмата. Не ми е трябвало и изобщо не съм имал и досег с такава. За тези 2 месеца разпитах де що се сетих за приятел и познат с опит с дограма и изчетох сумати неща в мрежата. Аз също се бях насочил именно към Ролпласта и Трокала, защото дадоха добра оферта и .... единствено на техен трокалски профил видях името господне - "Made in Germany". Никаде другаде, на нито един профил не срещнах подобен надпис, а съм го търсил. Та това ми направи много добро впечатление. Не че има гаранция на твоя прозорец какви ще са профилите, но все пак. КМГ-то ако вземеш мостра можеш да я надраскаш с нокът - за мен това е много долнопробна и чуплива пластмаса. В крайна сметка не поръчах от Ролпласт, а от фирмата на един познат, защото разчитам да не се изгаврят с монтажа. От това което научих как някои монтират ме хвана параноята. Дали съм късметлия ще видим.
vk - специалист
За увисването на врати и прозорци, което коментира и fox_vt,
от най-голямо значение е дебелината на металния профил вътре в пласмасовия. Този профил се прави от ламарина 1.5 мм, 2.0 мм, 2.5 мм. Чувал съм че с поставяне на по-тънка ламарина се прави голямо спестяване. Ако пластмасата е 5-6-7 камери, то и метала трябва да е по-як.
шоп - майстор
vk написа:
За увисването на врати и прозорци, което коментира и fox_vt,
от най-голямо значение е дебелината на металния профил вътре в пласмасовия. Този профил се прави от ламарина 1.5 мм, 2.0 мм, 2.5 мм. Чувал съм че с поставяне на по-тънка ламарина се прави голямо спестяване. Ако пластмасата е 5-6-7 камери, то и метала трябва да е по-як.

Това е градска легенда. Няма нищо общо с истината. Металният профил е 0.8 до 1мм и има за цел единствено да подсили обкова, и монтажа. От него не зависи дали ще има или няма да има провисване. Даже по-дебелостенният метален профил хипотетично тежи повече и реално риска от провисване нараства. При слепване на ПВЦ профилите метала вътре остава на разстояние един от друг. Т.е той не участва в сглобката.

Ролята на носещ елемент тук играе стъклопакета!!! Той се укрепва и запъва по специален начин и така става самоносещ.


J_GOTI според мен си направил правилиният избор, но koleto84 е прав. Ако си с троен стъклопакет и обков Уинк хаус за в бъдеще МОЖЕ да има проблеми. Аргона ги има в стъклопакета, но след няколко години изчезва.
plastkomfort - специалист
Металат се слага за по-добра устойчивуст на профила и за по-малки линейни разширения който трябва да бъде минимум 1,5 мм.
Обкова Roto или Maco
Здравейте! Виждам,че темата е стара, но ще пробвам да си задам въпроса,който ме тревожи. Преди 5 дни "Ролпласт" Добрич ми сложиха дограма - кафява, 5 камерна,3-ен стъклопакет.Платих цялата сума предварително и на куп,за да ползвам отстъпка(2200лв.). Три пъти преди това питах какви профили слагат. Отговориха ми Рехау. Обаче оня ден се сетих да видя дали някъде по профилите пише,че е Рехау-е,никъде не пише,дори на стикерите,че и в договора не е отбелязано. Как да съм сигурна,че е Рехау? :?
Nenchev - помощник
Здравейте,
Имам ще подменям прозорците на една стая в апартамента ми. Преди време смених всички останали с Трокал 88+ с троен стъклопакет. Понеже живея близо до натоварен булевард шумоизолацията ми е много важна. Сега се чудя дали отново да се доверя на Трокал или да сложа Саламандър.
За Саламандър ми предлагат Bluevolution 82, 6 камерен профил и 44мм стъклопакет и обков Roto.
На сайта на фирмата от която ми е офертата пише, че стъклопакета може да е от 24мм до 52мм. На мен ми предложиха 44мм., това май е стандартната
дебелина за този стъклопакет.

При Трокал стъклопакета е 50мм. като 2 от стъклата са 6мм. и едно 4мм. Обкова е winkhaus.

Благодаря предварително за всички мнения по въпроса. :)

Тема "Ролпласт - Трокал ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: