• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikkk - специалист
Привет, има ли препарат, който може да улесни процеса? Циментовата смес е добре изсъхнала (на 2 месеца). Наквасването с вода и стържене работи, но надрасква и цинковото покритие, което не е добре.
iliya_i - майстор
Почукване с чукче по ламарината не върши ли работа?
nikkk - специалист
съб фев 15, 2020 5:30 pmiliya_i написа:
Почукване с чукче по ламарината не върши ли работа?
Уви не, циментът е залепнал за ламарината - само механично не се отлепя. На капки е. Както писах, може да се изстърже със шпакличка/отвертка, но това оставя следи и най-важното поцинкованата ламарина вече не е поцинкована... :(

Надеждичката ми е ако някой знае хитрина с някакво мазило, за да се отлепя без голямо стъргане.
Баш Майсторо - специалист
Пръсни малко оцет и пробвай леко. :rock:
kolev_k - специалист
Да,оцета ще свърши работа.Ще свали цинка,съответно и цимента ще падне.Киселина и цинк се обичат много.А трябва да е и с накисване
hidrazin - майстор
съб фев 15, 2020 6:19 pmnikkk написа:
Надеждичката ми е ако някой знае хитрина с някакво мазило, за да се отлепя без голямо стъргане.
Polinox Cleaner Zink
Ми пробвай. Поне по описание би трябвало да помогне.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Не разбрах къде е тази ламарина, но след измиването под нея ако има нещо на циментова основа (пр. мазилка и т.п.) дали няма и то да се оплеска от препарата.
nikkk - специалист
съб фев 15, 2020 8:26 pmБаш Майсторо написа:
Пръсни малко оцет и пробвай леко. :rock:
Няма видим ефект. Не съм потапял в оцет, само го намазах обилно с дунапренена гъба, почаках, но си беше същото.


пет фев 21, 2020 8:44 pmhidrazin написа:
Polinox Cleaner Zink
Ми пробвай. Поне по описание би трябвало да помогне.
:partyman:
Благодаря, ще се поинтересувам за този препарат и ще опитам да го пробвам. :prayer:


съб фев 22, 2020 10:05 amzz_stefanov написа:
Не разбрах къде е тази ламарина,
Става въпрос за решетки на линиеен сифон, т.е. извадени са и могат да се обработват удобно. Бяха увити прилежно в 2 ката найлон, за да ги защитя от бетоновите работи, ама без да има дупки или отвори в найлона решетката е пострадала. Странно, но факт.
zz_stefanov - майстор
Линеен отток.
Действай тогава с препарата на хидрата. Може и на място, после с маркуча. :)
schuldiner - майстор
Нагряваш "капката" с горелка или поялник и поливаш с вода. Пази очите, може да се изстрелят като пуканки още при нагряването.
  • 1
  • 2

Тема "Почистване на засъхнал цимент от поцинкована ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: