Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Благодаря за съвета. Точно от там е горния шнапвр. Потвърждавам за отзивчивостта на персонала от Коматек. Но просто нямат 1 към 1 за таи профил, на който релсата повече прилича на Алумил отпреди 15-ина години. С известна степен пригаждане ще го наместя - надявам се.
А профила е сниман по-горе. За да намаля размера на файла съм посмачкал качеството, но надписа е:
PAKPLAST 10 07 05 C1 3211 H14 1. Това, че няма дренажи изработени в профила и в допълнение некачественото уплътнение и монтаж са причина при дъжд, вода да прониква в апартамента. Понеже и хидроизолацията на терасата не е читава и се наложи да я покрия с поликарбонат, та сега не ме вълнуват дренажите.
kozl - майстор
Снимки след монтажа - сработи супер.
Прикачен файл:
Maco shaner_1.jpg
Maco shaner_1.jpg (50.11 KиБ) Видяна 2670 пъти
Прикачен файл:
Maco shaner nasr_1.jpg
Maco shaner nasr_1.jpg (57.03 KиБ) Видяна 2670 пъти
kozl - майстор
Е това е вече след дъжд качулка.
Прикачен файл:
VORNE 9-13.jpg
Е за това ставаше въпрос, ма вече шнаперосах с МАКО и сега трябва да помисля за дупките как да ги запълня, че за да станат 13-ките са дупчили в края на профила и винта е надигнал на места PVC-то.. Този шнапер (по-малкия) идеално ляга в профила на дограмата, но явно трудно се намират.
И да отбележа още едно място в София, където има 9-ки на Сигения - ул."Неделчо Бончев" №6. То явно 13-ки има на много места.
Здравейте,

Реших и аз да сложа шнапер че жената много увеличи цигарите и се вмириса къщата. Ето това е подкова на вратата и насрещника който имам:

https://imgur.com/a/VOpsoI6

Минах през 4 железарии в Дружба 1 и 2, и им показвам снимки от тук, но никога не са виждали, та явно ще трябва да си напазарувам онлайн и не ми се иска да пристигне нещо и да не стане. Та затова пускам питане тук да ме посъветвате кой ще стане за такава врата. Гледам следните линкове:
Благодаря на отзовали те се предварително!
iliya_i - майстор
Този: https://praktiker.bg/en/Door-hardware/% ... 0/p/499380
На линка има и видео за монтаж. Не се изисква висока точност.
пон апр 18, 2022 6:28 pmiliya_i написа:
Този: https://praktiker.bg/en/Door-hardware/% ... 0/p/499380
На линка има и видео за монтаж. Не се изисква висока точност.
Да изглежда лесно наистина, но и доста "лембезе". Иска ми се честно казано да е от типа дадени от линковете по горе, за да съм сигурен че ще държи физически, т.е. метал влиза в метал както нормалните насрещници, а не на магнитен принцип. Никой ли от горепосочените типове не става за моят вид дограма?

Благодаря!
iliya_i - майстор
пон апр 18, 2022 6:39 pmsilverchair написа:
пон апр 18, 2022 6:28 pmiliya_i написа:
Този: https://praktiker.bg/en/Door-hardware/% ... 0/p/499380
На линка има и видео за монтаж. Не се изисква висока точност.
Да изглежда лесно наистина, но и доста "лембезе". Иска ми се честно казано да е от типа дадени от линковете по горе, за да съм сигурен че ще държи физически, т.е. метал влиза в метал както нормалните насрещници, а не на магнитен принцип. Никой ли от горепосочените типове не става за моят вид дограма?

Благодаря!
Държи. Бъди сигурен. Имам такива от 8 години. За разлика от пружините (дето си ги харесал) магнита е по-дълготраен.
tarlyo - специалист
Търси шнапер за 9мм обков. Не по железариите, а по складовете, където продават обков за дограма.
пон апр 18, 2022 8:05 pmtarlyo написа:
Търси шнапер за 9мм обков. Не по железариите, а по складовете, където продават обков за дограма.
Незнам за такива складове, ще видя дали може в офисите на фирмите за дограми да ме ориентират. Вашето мнение относно магнит/пружина какво е?

Благодаря!
tarlyo - специалист
Не съм попадал на магнитен шнапер и нямам мнение за него. Производителите на обков не предлагат такива. Струва ми се, че е измислен, за да е универсален, ама няма как да е, щом планката се хваща с видия от мартината. Или в комплекта трябва да има 2 планки или планката да е с елипсовиден отвор.
Лично аз предпочитам класически шнапер.

Тема "Въпроси за шнапер на балконска врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: