Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте! Тъй като наавремето не съм мислил като слагах дограма, сега реших си купя т.нар.шнаапер(механизма, който държи вратата затворена без ддаа я заключва).Въпросите ми са;
1.От къде във Варна могаа да си купя такава джаджа.
2.Бях видя че има раазлични големини.Каак да разбера на мен каква ми трябва.Имеше някаква схема, но честно не ми стана ясно.
3.Горе долу схванах как се монтира шнапер,но все пакк да ми кажете имаа ли някаква тънкости и трябва ли да взема шнапер за опредеена марка дограма или е важен размера само.И все пак ако има значение дограмата е PVC, марка KMG.

Благодаря ви предварително и ако въпросите ви се сструват тъпи моля да ме извините.До се съм нямал вземане,даване с такива неща.Лек ден!
kiroslavov - специалист
http://bravite.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%B ... BC%D0%B0/3

трябва само да видиш какъв точно ти е профила на дограмата. Имат и магазин във Варна:
бул "Ген. Колев" 38 А
тел: +359(0) 52 615 025
GSM: +359(0) 888 129 322
e-mail: office@bravite.com
skype: bravite.com
stiv1961 - майстор
viewtopic.php?t=43273
Има два вида- за 9 и 13 мм обков. Виж мнението на tarlyo а на въпроса от къде да го купиш- във всеки склад за ал. и пвц аксесоари го има.
Благодаря много...магазин намерихме.Само пак не разбрах как да разбера какъв ми е профила.Гледам в тоя сайт има някаква схема но ако мога да разбера кое какво е.Извинявайте че задавам глупави въпроси,но в тая област съм много бос личи си.Ако трябва да я снимам и да кажете какво ми трябва или мога и сам да се оправя.Само знам че като я докараха имаше лепенки KMG.:)))) А какъв е профила идея нямам.:)
tarlyo - специалист
Обкова се познава най-лесно по насрещника:
Първият е за 9мм, втория за 13мм

Прикачен файл

9mm.jpg
9мм
9mm.jpg (25.98 KиБ) Видяна 13914 пъти

Прикачен файл

13mm.jpg
13мм
13mm.jpg (3.35 KиБ) Видяна 13914 пъти
stiv1961 - майстор
tarlyo написа:
Обкова се познава най-лесно по насрещника:
Първият е за 9мм, втория за 13мм
:supz:
А насрещниците ги търси по касата на вратата.
Е чак да не знам къде са насрещниците зле не съм.И ок мерси много ззначи ясно...9mm търсим.Благодаря много, отново!
kozl - майстор
Доверих се на професионалисти щото ми не стига времето и:
На две врати са монтирали шнапвери - единия лови, другия не. Освен това този дето не лови и винта на "бъчвата" не лови. По дълъг е но превърта. В момента нямам снимки. А ако имах сигурно ще са за темата "No comment"
tarlyo - специалист
Доверил си се на какви?
Щом превърти видията в ПВЦ-то, следва да се сложи по-дълга, която да хване в метала. Ама за по-сигурно, трябва да се махне стъклодържателя, за да има видимост, да не се удари стъклопакета.
kozl - майстор
Две снимки:
Прикачен файл:
Shnaper_1.jpg
Прикачен файл:
Nasre6tnik_1.jpg
Шнапера е доработван, явно не е точно за моя случай. Изпилена едната релса от страната към профила на шнапера , за да може да се монтира максимално напред. Така стърчи около 3 мм извън профила, но не захваща. Интересно на другата врата същия вид шнапер лови.
Ако този шнапер е неподходящ, какъв да търся?

Тема "Въпроси за шнапер на балконска врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: