Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Доверих се на фирма за изработка и монтаж на дограми. Но проблема се оказа доста по масов.
stiv1961 написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=43273
Има два вида- за 9 и 13 мм обков. Виж мнението на tarlyo а на въпроса от къде да го купиш- във всеки склад за ал. и пвц аксесоари го има.
Или аз нямам късмет или шнапери за 9 ми са кът. И така вчера тръгнах по складовете. Ролпласт нямат 9-ки, Профи линк също. Корали само 13-ки. И в още два склада минах само 13-ки. Но поне разбрах, че има разлика в основата на шнапера според зависи от профила. Последно ме посъветваха да търся магазин някъде близо до Кауфланд кв. Овча Купел. Въртях, питах, е не го открих.
Накланя към поръчка от Дограмите.ком, но ще си подготвя чертеж на Вива-пласта.
tarlyo - специалист
Каква марка ти е дограмата? Вива пласт няма система с 9мм обков.
lov - майстор
Ето при мен как е направено. Не съм разбирач по дограмите профили дебелини и т.н. Но тази е алуминий с термо-мост и по късно си поисках такъв шнапер от момчетата дето я правиха. Аз си го монтирах но за под ролката ми дадоха една допълнителна подложка защото това било за PVC но ставало и на това.

Прикачен файл

P1000761.JPG

Прикачен файл

P1000759.JPG
kozl - майстор
tarlyo написа:
Каква марка ти е дограмата? Вива пласт няма система с 9мм обков.
Да на съседи е такава а моята е Pakplast. Изобщо сбирщайн в сградата. Кой знае какво още са слагали. Обкова е Мако. Няма никакви дренажи по дограмата. Гуменото уплътнение е снаждано в долната част. Дограмата не бе регулирана и съответно покривена. Аве не знам коя фирма си е поставила мАстОрлъка на показ.

Прикачен файл

Maco_1.jpg
Maco_1.jpg (58.28 KиБ) Видяна 7766 пъти

Прикачен файл

Pakplast_1.jpg
Pakplast_1.jpg (91.05 KиБ) Видяна 7767 пъти
tarlyo - специалист
Марката на дограмата на мен ми е неизвестна, но поне обкова ти е хубав. Шнапер 9мм ще работи добре, но пак ще иска някаква доработка, за да се монтира (премахване на зъбчетата).
stiv1961 - майстор
tarlyo написа:
Марката на дограмата на мен ми е неизвестна, но поне обкова ти е хубав. Шнапер 9мм ще работи добре, но пак ще иска някаква доработка, за да се монтира (премахване на зъбчетата).
Излиза ми, че е китайска :?
http://www.pakplast.com/
и аз не съм чувал за нея, но предполагам не е нещо коренно различно от другите марки.
tarlyo - специалист
Градски, в този сайт дограма не видях :? . С това име и гугъл нищо не намери. По-прилича на нещо турско (което не значи че е лошо).
Най-малкото, канала за щипката е като на АЛ д-ма, затова точен шнапер няма да намери (или поне ще е мнооого трудно).
kozl - майстор
Профилите със сигурност са по-добри от тези дето са ги сглобили и монтирали. Доде време да слагам подпрозоречни плотове от камък за да разбера, че профила крив на дъга. Добре, че армировка има. По съвета на tarlyo разпробих армировката като махнах вътрешния стъклодържач, да не пробия стъклопакета, че вече смених два. С дълъг метчик М4 нарязах резба в метала и стегнах "бурето" с винт М4.
Докато обикалях складовете и купих насрешник от Профилинк. Пак 13-ка ама с една идея по-напред зъбчетата на ролко-притискателя. Един час му пилих релсите, че метален му корпуса за да влезе в релсите на профила и щрака ама като натегна с дръжката на затворено. После от напъна на гуменото уплътнение изпуска.
Прикачен файл:
cross-section Pak[plast profil.jpg
cross-section Pak[plast profil.jpg (31.23 KиБ) Видяна 7650 пъти
Измерих релсите, за сега без дълбочините. Примерно от тук релсите съвпадат с 039809-С.Обаче къде е отбелязано 9 или 13- ки са :? Поне на една от снимките с два - шнапера един до друг ми се струва, че има и 9-ки и 13-ки.
Междувременно открих и се свързах с магазин на Мако. И там ги затрудних с Пакпласта. Поканиха ме в магазина да избирам с мерки от място.
kozl - майстор
Вече имам един те такъв Мако шнапер. Механизмът с пружината се монтира на мартината, а насрещника на профила. Е като за профила на Пакпласт нямеше точен насрещник, но в Събота ще пробвам с този какво ще стане.
Прикачен файл:
Maco shnaper.jpg
MASTER - специалист
Профила ти е турски.

Сигурен ли си че секазва Пакпласт, а не Пакпен :?

По картинката,която си нарисувал, ми напомня много на Пакпен.

От складовете с сигурност няма да успееш да намериш шнапер,който да пасне.
Шанса ти е да намериш фирма,която някога е внасяла този профил, все може да им се намира някой изостанал шнапер.

Другия вариант, за който се сещам е да приспособиш друг шнапер за твоя профил. Важното е шнапера да е 9ка, и като го пилиш,или му правиш подложки, да съобразиш точното му място за захващане -навън-навътре по касата.

Малко зле обяснявам, но центъра на отвора на шнапера(този отвор,който законтря пъпката от крилото) трябва да е точно срещу средата на канала на обкова който е на крилото. Като гледам как си успял да нарисуваш картинката, мисля че няма да ти е проблем с един шублер да успееш да се справиш. Все пак няма даправиш ремонт на самолет. :)


П.С. Сетих се току що за по добър вариант.

Свали един насрещник от касата и с него иди в централния офис на тази фирма http://www.komatek-kmt.com/

Обясни им положението в което си, и ги помоли да потърсят един шнапер,според насрещника който им носиш.
Има голям шанс да имат в склада си някоя бройка. Предполагам няма да ти откажат,поне допреди време работиха свестни хора там. Само гледай да попаднешна някой технически грамотен там, че ако уцелиш някоя мигаща сътрудничка може пак да не ти пасне шнапера. :-D

Тема "Въпроси за шнапер на балконска врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: