• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lov - майстор
Въпросните картончета ги имам от 20-на години а колко се ползвани преди това не ми се и мисли. Много са по удобни от различни таблици големи колкото чаршаф. Пък то и за такива вече няма място по стените на работилничката. И на таблета и на телефона имам подобни програмки но с това е доста по лесно и бързо.
Проблема е че въпреки голямото старания да ги опазя читави дойде им реда да ги спасявам. Та молбата ми е към някой колега който се занимава с обработка на графики да направи едно добро дело. А готовия фай за разпечатване върху картон да го пусне тука във форума и всеки да може после да си ги разпечата и сглоби.
Картончетата ги сканирах само за показ без да вадя вложките и ако някой изяви интерес ще ги сканирам по отделно на по голяма резолюция.

Прикачен файл

t 31.10.2014 г. 23-41 ч..jpg

Прикачен файл

Scanned at 31.10.2014 г. 23-41 ч..jpg
nikolson - майстор
Пиша хем да се запиша, хем да питам. Колко вложки има във всяко картонче?
lov - майстор
По една но таблиците са от двете страни. Примерно за резбите от едната страна са стандартите на нормалната а от другата за ситните. Тъпо и елементарно направено но много бързо се намира искания резултат.
Това е вложката от милиметровите резби от двете страни.

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1..jpg
KingLin - майстор
Да се запиша и аз че това е много удобно да го имаш. Чакаме някой работещ в рекламна къща сега да помага :partyman:
8180 - майстор
Няколко сме тук, които можем да свършим работата, ама нещо заданието ми се губи.

Евентуален проблем би било отпечатването на ЕДИН картон (двустранно) на сканираните изображения така, че да съвпаднат лице и гръб, но това е трудно решимо при разнообразни принтери, както се предлага от Автора.
Според мен решението е - отпечатване ЕДНОСТРАННО на отделни листове, обрязване индивидуално, подравняване и леко слепване лице и гръб. После двустранен ламинат (джоб) на двете заедно и евентуално допълнително обрязване (според ламината).
Ако lov успее да сканира с добро качество, с еднакъв размер, и даде указания за сглобяване лице-гръб, единствената външна услуга остава ламинирането.
Ще стане доста прилично и "вечно", според мен.

П.П. Бих спомогнал в описаната схема. Да погледна мащабиране, леки корекции на дефекти, реставрация на изчезнали символи и под. с точни указания, че не им разбирам на резбите.
Да се пренарисува всичкото от нула е сериозна задача за помощ.
lov - майстор
Щом има мераклия да се захване не е проблем да разлепя външната част и да я сканирам така разгъната. При такъв вариант разминаване няма да се получи. А относно вложката за нея е дори по добре да се разпечата на две отделни карточнета и после да им се слепят гърбовете. Тъкмо ще стане по устойчива защото в момента е доста тъчничка и се гъне. Всъщност ето разлепих едното като вложката е само от едната страна че не ми се чака да я правя и от другата страна. А ламинирането си остава за всеки да си прави сам гъдела.
Разполагам със що годе добър скенер тъй че казваш в какъв формат да са файловете и го правя тия дни. Притеснявам че с директно фото копиране няма да се получат нещата. Доста са омазани от пипане с мръсни ръце а картона стои вече от времето малко рошав. Цифрите се четат добре но при сканирането гледам че леко замазва.
А то е ясно от първия път без корекци тук там няма да се размине но се надявам и още някой да удари рамо.

Прикачен файл

Scanned at 2.11.2014 г. 18-25 ч..jpg
Scanned at 2.11.2014 г. 18-25 ч..jpg (46.87 KиБ) Видяна 5991 пъти
KingLin - майстор
Не съм спец по тия неща, но мисля най-добре ще бъде да ги сканираш с най-високата резолюция на скенера ти, като всички сканирания да са с еднакви настройки. Проблема после ще е, че ще се получат големи по размер файлове, които ще трябва да качиш някъде из нета, че тук е 2 МВ ограничението. И също да се заиграеш с подравняването, че сега са малко накриво сканирани. Аз после ще пробвам, да видим, какво може да постигне лаик с подадения материал :)
Чираче - майстор
Това отдавна не е проблем в нета. Информация има всякаква. Що се заигравате с глупости?
8180 - майстор
lov написа:
Щом има мераклия да се захване не е проблем да разлепя външната част и да я сканирам така разгъната.
Не ги разлепяй - нека си останат автентични.
Не е проблем да се съединят двете картинки после.
Не бях схванал, че вложката е подвижна - там трябва да се внимава с размерите и да се предвиди место за ламината (евентуално без джоб).
Дай едно, да опитам при време и обсъдим резултата.

Чираче, нали сме:

Изображение :)
KingLin - майстор
Чираче написа:
Това отдавна не е проблем в нета. Информация има всякаква. Що се заигравате с глупости?
Аз като отида на Ибекта нета ми се губи :) Понякога е удобно да имаш такова нещо под ръка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Таблици резби и профили." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: