• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
dadko - майстор
Завъртях картинките, скалирах ги с коефициент 1,2, с което ширината а кутийката от 5 мм- стана на 6, което е доста по-добре за тези, които са малко недоскив. А и 5 мм- са си дребнички. Ето и файла за сваляне.
Добавих и допълнителен ред за диаметъра на свредлото. Ако не искате да се ползва- не го изрязвате това прозорче и толкоз- гледате диаметъра на бурмата и си избирате най-близката до този диаметър бургия.
Нещо не ме кефят стойностите за размера"S" на ключа. За М6 например- дават ключа да е 11, а масово болтчета М6 и по двете ми коли се стягат с ключ 10. (Mazda и Seat) Даже не се сещам да съм ползвал 11??? Преди време имах Вартбург и можеше целия да се разглоби с едно ключе 10 :-) . Може по руските коли да има такива размери- таблицата е по ГОСТ стандарт, а БДС-то е преписан едно към едно ГОСТ.
За М5- ключа е 8, а не 9, за М4- съответно ключа е 7, а не 8.
За по- големите размери- дори и не ги сравнявах...а Ключ 13 и 19- също не фигурират в тая таблица.
Съответно и размерите за диагонал на шестостена "е" са свързани с размера "S".
Бих променил стойностите с най- голямо удоволствие, но все пак се придържам към оригинала.
lov - майстор
Така е станало много по добре.

Аз пък никога не се бях заглеждал за гайките. Наистина са преписали стандарта по ГОСТ то отдолу си пише. Там сега се сещам че наистина имаше големи изгъзеци с размерите на гайките. И ме замисли какви ключове вървяха в комплекта на Жигулата. Хайде де повече от четвърт век на такава кочина стаж съм изкарал но сега не се сещам дали нямаше 11.
То уж нали се появиха колеги дето да помагат да фърлят по някое око и да казват какво има още за дооправяне. На мен ми е грях да те карам да промениш гайките. Кога стане и кога имаш време.
8180 - майстор
Колега lov,
Опитах да започна и аз нещо с обозначеното от теб като tablici3.
Въпроси:
- Тази таблица има ли гръб и кой е той.
- Същото за съответния "картон"
Очаквах в съответния архив да е всичко необходимо, но не се ориентирам нещо.
За тази таблица става дума:

Прикачен файл

22.jpg
lov - майстор
В tablici1.rar е разлепената и разгъната обложка само на валцовани профили. В tablici2.rar Е сканирана вложката от едната страна която е гръбчето за която питаш и трябва да бъде слепена с нея
Ако забелязваш отворите в обложката са напълно симетрични и няма значение вложката как ще бъде сложена. Разликата е в добавените таблички от двете страни.
А да поясня защо са три файла. Понеже никой не каза в какъв формат и с каква резолюция да ги сканирам във всеки .rar файл са едни и същи само различни формати.
На първия си пост в темата табличките само съм ги обърнал на втората снимка без да им разменям местата. Там твоята е най от долу и на двете снимки.
8180 - майстор
Лов,
Мерси за пояснението (казах, че хич не им разбирам, сори).
А dadko откъде взе неговото задание, че може да пропускам и друго.
Значи аз започвам ТЕГЛА НА ВАЛЦОВАНИ ПРОФИЛИ - много таблици ми се паднаха. :)
Чертежите са прости и се надявам да се справя.
Ще видим как ще е във времето
lov - майстор
lov написа:
Сканирах и другите две.

vitvort thread.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=996615fd7f

metric thread.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=569bc55adc

Ако нещо някъде не се вижда добре казвайте.
В метричните има грешка която е поправена на времето с цветно моливче аз го чета като 8.23 но нямам сега време да погледна в друга таблица.
Ето тука на предната страница съм ги качил. А и съм пояснил в заглавието на файла че в единия са картончето за метричните което dadko е направил на половина. А в другия фаил са от цоловите резби.

Времето на всеки липсва. Щом влиза в тоя форум все нещо е подхванал да майстори и не дава пари да кибичи и да гледа как някой ще му свърши работата в место него. Проекта е доброволен в полза на форумните колеги така че кой с каквото и когато може.
8180 - майстор
Лов,
Допускам, че останалите си говорите на език, който аз не разбирам.
Това, с което случайно се хванах май ми се изясни, но ако няма други, живот и здраве ще спомогна и за другото.
Поне за мен е удачно да именуваш файловете с конкретно име (за такива като мен), например:
Картон милиметрови - лице
Картон милиметрови - гръб
Вложка милиметрови - лице
Вложка милиметрови - гръб
или друго, ако има картон с две вложки или без гръб, примерно. Става и с приложен текстови опис.

Надявам се, няма да те затрудни. :)

Ако няма др. виждания, един формат с добра резолюция е достатъчен - примерно .jpg/.tif - очертава се като удачно да ги "сканираме" и рисуваме "от нула". За .pdf нямам мнение - май има опции и загуба на резолюция. :partyman:
dadko - майстор
lov написа:

картончето за метричните което dadko е направил на половина.
Е, ако така ще си говорим, тогава...

Не обичам половинчатите неща и не очаквам някой да довършва започнатото от мен. Както и никой не обича да довършва нещо, започнато от друг.

Дори и да няма на обратната страна таблица с друг вид резби- картончето пак върши работа.
Времето наистина ми е кът, но все пак- направих и гръбчето със ситните резби:

резба милиметрова
резба_милиметрова_вложка


По една виртуална бира от всеки, който си ги изтегли. :-)
lov - майстор
Тъй тъй с бирите. :-D Аз до преди малко разчиствах по двора последиците от снега. Бяха се начупили дърветата. Гледам един клонак до комшийския гараж намяткан на купчина. Викам дай да го нарежа и него че барем изкарам една касетка дърва а и по лесно ще се извлече до пътя.
Пристига комшията и ми вика аа... не аз съм си ги събрал за печката. Не че в снега със сина не ги намяткахме там че ми беше затисната колата от короната на падналото дърво. Та викам му да те черпя една ракия па го взимай да се топлиш. :-D . То сега това е модерно който върши услугата той да черпи.
Да поясня човека с две леви завряни от зад. Тесла няма в къщи да не говорим за някакъв друг инструмент да ги нареже. Ама тъй го кара от вътре.

Дадко перфектен си. Тебе ракия ще те черпя ама не виртуална. Света е малък кат си науми господ събира и няма да ми избяхаш. :partyman: .
8180 - майстор
Колега Лов,
При Дадко не видях резмерности.
Ще продължим ли по ГОСТ или да ги пиша в СИ?
Нещо ме дразнят, още повече изписани с главни букви.
Нещо не ми пасват пропорциите от Колегата - еднакви ли са оригиналните "картони"?

П.П.Междувременно завърших картона за Теглата.
Пропорциите се отличават леко от на Дадко. Вероятно накрая малко ще свия общо размера, да няма проблем с някои принтери.
Малко го украсих - тези архивни украси пак са на мода. :)

Изпращам за преглед, корекции, забележки. Моите съмнения са в зелено.
Тегла метали
Тегла метали - вложка
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Таблици резби и профили." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: