• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
8180 - майстор
tarlyo написа:
Пробвах да я сканирам в ексел.
Ха, това (разпознаване на текст) го бях забравил и само съм пробвал без успех на кирилица.
Ще свърши доста рутинна работа за числата. =D>
Има май някои несъответствия, но е съвсем прилично, според мен.
Таблиците могат да се нагодят в Ексел (дори е по-удобно), а после ще го мислим.

П.П. Да попитам - това е функция в Ексела или ...?
lov - майстор
Сканирах и другите две.

vitvort thread.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=996615fd7f

metric thread.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=569bc55adc

Ако нещо някъде не се вижда добре казвайте.
В метричните има грешка която е поправена на времето с цветно моливче аз го чета като 8.23 но нямам сега време да погледна в друга таблица.
tarlyo - специалист
8180 написа:
tarlyo написа:
Пробвах да я сканирам в ексел.
Ха, това (разпознаване на текст) го бях забравил и само съм пробвал без успех на кирилица.
Ще свърши доста рутинна работа за числата. =D>
Има май някои несъответствия, но е съвсем прилично, според мен.
Таблиците могат да се нагодят в Ексел (дори е по-удобно), а после ще го мислим.

П.П. Да попитам - това е функция в Ексела или ...?
Функция в ABBYY FineReader.

Накакви размери на редове и колони?
KingLin - майстор
Дръпнах ги и тия дни кат свърша с обекта ще си поиграя да видим дали ще го удурдисам. Ако междувременно някой измисли по-мързелив и лесен начин ще пляскаме дружно чрез клавиатурите :)
lov - майстор
Дължината е равна на ширината на стандартен лист А4. Да не хлопам да ходя и меря по нощите, но принципно в без значение +/- 10мм важното да е спазен мащаба. Пък после кой както иска да си ги принтира.
8180 - майстор
tarlyo написа:
Функция в ABBYY FineReader.
Благодаря,
Не ми е било интерес досега, след някакви проби на софтуер към скенер.
Сега ме заяде и свалих някаква версия на АВВYY- работи прилично за числата, но със сигурност ще трябва сверка.

Някой да се включи за чертежите - вероятно с А-CAD и май ще стене работата.
Добре е, че имаме някакви приблизителни размери.

Всъщност, колко общо са такива пликове и с колко вложки?

Предлагам да уточним Екипа и си определим/разпределим задачите:

lov - сканиране и уточняване на заданията, преглед на резултати и ...;
8180 - участва (без чертежите и кратки срокове);
.................
..................
dadko - майстор
Еми- добре,тогава- ще си заплюя картончето с метричните резби. По- нататък, ако намеря време и някой не ги е направил- мога да хвана и от другите. Ще го направя в dwg и pdf файл.
Но със срокове не мога да се ангажирам, тъй като не разполагам с много свободно време в момента.
dadko - майстор
Ето моя принос с табличката с метричните резби.
Файла е pdf- разположение на лист А4- разпечатваш- изрязваш... За да е по- дебело- може да се подлепи. Повечето принтери могат да печатат и на картон с размер А4.
Ето линк за сваляне на файла.
8180 - майстор
dadko написа:
Ето моя принос с табличката с метричните резби.
Файла е pdf- разположение на лист А4- разпечатваш- изрязваш... За да е по- дебело- може да се подлепи. Повечето принтери могат да печатат и на картон с размер А4.
Ето линк за сваляне на файла.
Колега, :supz:
Направо ме срази, ако за няколко часа днес сътвори това! =D>
За мен е перфектно, но Лов да каже.
Аз не бих могъл така "ловко"/бързо, но ще спомагам с каквото мога.
lov - майстор
И така впечатлен съм от това което е направил колегата =D> Направо нямам думи станало е перфектно дори ме е срам да направя забележки защото точно на това картонче имаше някаква корекция на седми ред под 8 най отгоре. Но тъкмо се прибирам след малка командировка и съм скапан.
Но ще дам малко пояснения относно задачата. Сега мернах с линийка макар че едва ли е някакъв проблем дължината а тя е 212мм.
И понеже имаше въпрос картончетата с които разполагам. Те са три като със всяко се работи и от двете страни. Така са както съм ги сканирал с изключение на първите които заради голямата резолюция трябваше да ги разделя на отделни файлове.
В случая както е направил колегата до този трябва да се добави и за ситните както и съответното гръбче на вложката. Двете като се подлепят и от едната страна са табличните на нормалните резби а от другата за ситните. Не че и така поотделно няма да могат да се ползват но става по компактно.
Другото картонче пък са от едната страна витвортовите резби. Там във вложката има забележка за триъгълничетета в някои от полетата така че трябва да се направят и те. От другата страна на същия картон са газовите резби и в добавка стандарта за клиновите сглобки на валове.
И на най първото карточне от където почнахме от двете страни са различни размери валцовани профили и таблици за ламарини и шини.
Практически имайки и трите човек занимаваш се с железария повече нищо не му трябва.
Е изключвам една друга подобна дето съм виждал само че руска и тя е повече към съпромата в която имаше дадени усилията на срязване и скъсване на болтови съединения както и препоръчителни максимални усилия на затягане. За съжаление нея само съм я виждал и не я притежавам.
Надявам се да е станало ясно.
И пак да благодаря на колегата dadko за перфектно свършената работа. Доста черпене ще отнесе :supz:

п.п. Относно разпечатването за да не се дири принтер за картон може да се ползват самозалепващи листове. Аз ползвам такива да си разпечатвам адреси за пощенски пратки. След залепване нямат сваляне а и са гланцови и доста устойчиви. Поне на лазерния принтер при мен мисля че ще стане перфектно. Може и да си спестя ламинирането.
Тези старите вече ще заминат в музея :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Таблици резби и профили." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: