• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Сега 10w са 3лева. 12w. 6 лева. За аспиратора съща са хубави. Купете си тези от. 6w. Се равняват на 40w просто е аспиратора е с две крушки 2по40w 80w на час а така 2по6 12w на час икономия голяма и пак ви съветвам купувайте си 4500к
hidrazin - майстор
Ще си купим от тези боклуци ама друг път.
А ти вземи да ходиш на училище и се научи да пишеш грамотно.
:partyman:
kozl - майстор
Топла или студена светлина :?
Едни предпочитат топлата, други като мен споделят, че на студена виждат по-добре.
Е като се :? тия със студената не моем без оптични мерници (цайси) :roll:
У нас съм с 10 W LED от Метро. От промоциите пакетирани по 3 в опаковка. Връзваха се по около 8 лв. Още нямам изгоряла та да я отворя от любопитство.
Ви так-а са по етажната собственост на стълбищното осветлиние. Една осветява пред входа с почити изтикла гаранция, още свети.
Но ако престане, какво ми пречи да я подменя с фактура от последната партида дето съм купувал :?
sasi4 - специалист
Навсякъде вкъщи съм с V-TAC и преди 2 дни ми изгоря една в кухнята, веднага ми я замениха с друга, защото беше в гаранция. Всичките са закупувани заедно преди 1 година и 6 месеца и до сега само една даде фиря. Доволен съм !
bobko - специалист
hidrazin написа:
Ще си купим от тези боклуци ама друг път.:
Колега,действително са китайски боклуци,а според теб кой са за предпочитане?Дай съвет.
hidrazin - майстор
Е що реши че са боклуци? Нали малко по-нагоре ги хвалеше че нямаш дефектирала от над 30 броя?
:partyman:
preslav - майстор
Може ли и аз да се изходя по въпроса.
Оборудвах се с такива "боклуци" следвайки логиката на това, че само гаранцията си да изкарат ще са си изплатили разликата в цената с обикновена крушка. Като бонус ми дойде това, че къщата грейна, нямам стопени и нагорели фасунги и ключове. Купувам ги от едно магазинче, което е на 3 минути пеш от нас т.е. не държа резервни - до сега не ми се е налагало да сменям изгоряла, но не се заблуждавам, че и това ще се случи.
С две думи доволен съм, но не отричам правото на тези, които искат да заложат на марката.
kozl - майстор
Граби народе евтинджос. Още да поевтинеят и да станат на цената на ментетата с нажежаема жичка. Па нека се скапват след гаранцията. Последните ни запаси на халогенки за по левче привършват. Среден живот под година. А витазите с гаранцията са 2 години, па може и повече ако се не усетят да си бележат партидите.
ulieliadi - специалист
Преди четири години купих е27 12вата за около 12лв и свети и до ден днешен. Обаче преди 3 месеца бяха пуснали промоция в Кауфланд за по 3.99лв и купих още 7бр. Преди 10 дни изгоря една, преди три дни още две. Нося им ги и ми връщат парите, а сега си купих на тяхно място 10 ватови от Практикер за 2.90лв.
Може да са занижили качеството заедно с цената, но докато гаранционните условия се спазват то аз съм доволен :supz:
nikolov333 - майстор
Има три много важни характеристики на лед крушките, на които не се обръща внимание. 1-во честотата на мигане, която е най-силнa при моделите с вградени драйвери на 230v, тъй като некачествения драйвер предизвиква невидимо за окото премигване на крушката, което въпреки, че е невидимо, дразни очите. 2-ро индекса на цветопредаване RA, който показва реалното пресъздаване на цветовете в осветяваното помещение и също създава дискомфорт за очите ни и 3-то цветната температура която определя тоналността на цвета на излъчваната светлина CRI, като масовите предлаганите крушки "жълтеят" и са с 2700-3000К, което е най-добре според мен, понеже другите тоналности "синеят"а това също напряга зрението, тъй като синята светлина е вредна.. т.е.не всичко опира до цената и гаранцията на крушката. :partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: