• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Та за Ви Тага. Монтирах 3 прожектора по 20 вата и след гоина двата на рекламация. Помотаха ме в Конрад месец, два - върнаха ги светещи. Гаранцията е 2 години, свалянето и поставянето за моя сметка.
Ако пак изкарат по още една година, гаранцията ще изфиряса и ще търся помощ във форума :|
fox_vt - майстор
sasi4 написа:
Еми тия крушки са по 320 лумена, аз ако сложа 4 стават 1280 лумена, а и искам да са си 4 щото полилея ми е такъв и искам да светят равномерно.
Една 100 вата обикновенна крушка дава към 1100 лумена значи слагаш на полилея 2 * 60 вата обикновени и ако ти е добре осветено вземай такива.Ако ли не търси по мощни.Аз съм в кухнята със луна на ве так 10 вата нищо и няма досега но по план за добра осветеност съм замислил 3 такива.Принципа е повече светлина се намаля но по малкото не може да се усили.
sasi4 - специалист
Все пак сложих 4 крушки по 4w от тези на V-TAC и наистина светят много силно \:D/
gogyto - специалист
sasi4 написа:
Все пак сложих 4 крушки по 4w от тези на V-TAC и наистина светят много силно \:D/
А, добър ден! :lol:
thinkpad - майстор
kozl написа:
Аз заложих на тези, че ми бяха под ръка.
Моята 10W е 1000 лумена. Тези, които ги даваш са с по 800лумена. Малко неефективни ми изглеждат.
hidrazin написа:
Не си правете илюзии. OSRAM Германия и да произвежда ламби
Не знам. Имам лампа OSRAM с нажежаема жичка. Дали е менте - не знам. Обаче надживя доста други.
EDI - майстор
До сега съм ползвал доста видове енергоспестяващи и osraN са най-зле.Снощи тъкмо си замина една/последната/ след няколко месеца работа.За ЛЕД не знам, ама ако и те са такива, мани, мани.
kozl - майстор
Гледате надписите, а съдържанието :? В жилището на майка ми има една енергоспестяваща Осрам-ка (гоуем топуз), купувана по времето, когато бяха сериозна цифра. Преди 2000 год. ще да е било. Обаче цъка преди да запали, като че ли има реле вътре.
такива Ви Таг-овки съм ползвал в баня в луни за баня.
Ето и още един вид LED крушка с която експериментирам от май миналата година. Може да не свети супер (8 вата), но в топла светлина и ми връща ретро носталгията към нажежаемата жичка.
Изображение
kam34 - специалист
V-Tac 10W купени от Технополис преди месец и половина от 6бр. до сега изгоряха 2 :evil: пълен боклук. горят лампите които имат най много включвания. Дори и при явните ментета от енергоспестяващите които съм взимал такъв брак не е имало. :idea: :shock: някаква спирална енергоспестяваща 20 - 23W при същия режим на работа ми изкарва с години.
fox_vt - майстор
Тия 10 ватовите по 4,49 лв ли :?: И аз взех една такава,хубаво свети сложих я на сензора за движение на ве так в килера.Ще видим колко ще изкара със повечко цъкане.
pipilica - майстор
kozl написа:
.
Ето и още един вид LED крушка с която експериментирам от май миналата година. Може да не свети супер (8 вата), но в топла светлина и ми връща ретро носталгията към нажежаемата жичка.
Изображение
Тая от къде я взе и за колко пари, като колко вата нормална свети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: