• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
sasi4 - специалист
Китайците имат и добри стоки, но аз ти говоря специално за крушките ! :yawinkle:
hidrazin - майстор
Китайците имат и много добри ламби. Естествено не са евтини нищо че са китайски.
Пак стигаме до златното правило - евтиното изглежда евтино и работи като евтино.
Вярно е че има и скъпи боклуци ама обратното няма как да стане - евтино и добро.
Просто качествените неща искат качествените неща си искат свестни материали и изработка.
А те няма как да са без пари - независимо дали са китайски или други.
:partyman:
gogyto - специалист
Аз си купих от тях преди повече от месец 4 бр. по 10W, и съм доволен.
Имат гаранция 2г. , пазя си касовата бележка и ако стане нещо в магазина.
Като цяло светят добре, аз съм доволен...пък и изглеждат от по "качествените" китайски и цената е повече от добра.
sasi4 - специалист
OSRAM си е доказана марка !
gogyto - специалист
sasi4 написа:
OSRAM си е доказана марка !
Искаш да кажеш че О-Срам не е китайски ли?
Като цяло има спад и при тях ако говорим за качество.
Наскоро у дома изгоряха две такива от икономичните им крушки, работили не повече от 2-3месеца.
Купих ги с други два Филипса който са си ок и до сега.
Вместо да слушаш този и онзи какво говорят за V-TAC, защо не си купиш една за тест?
Впрочем защо не отидеш в магазина и да пробваш някоя на тестер-а, за да видиш ще ти хареса ли осветеността, тука конкретно реална представа на думи няма да придобиеш.
Както казах и по горе за мен са си ок.
kozl - майстор
Аз заложих на тези, че ми бяха под ръка. За сега две работят на стълбите и две в банята.
Някой има ли впечатления от такива.
Прикачен файл:
LED E27 3x10W.jpg
А и една на стълбите 11 вата вече над година, обаче не помня наименованието и.
sasi4 - специалист
gogyto написа:
sasi4 написа:
OSRAM си е доказана марка !
Искаш да кажеш че О-Срам не е китайски ли?
Като цяло има спад и при тях ако говорим за качество.
Наскоро у дома изгоряха две такива от икономичните им крушки, работили не повече от 2-3месеца.
Купих ги с други два Филипса който са си ок и до сега.
Вместо да слушаш този и онзи какво говорят за V-TAC, защо не си купиш една за тест?
Впрочем защо не отидеш в магазина и да пробваш някоя на тестер-а, за да видиш ще ти хареса ли осветеността, тука конкретно реална представа на думи няма да придобиеш.
Както казах и по горе за мен са си ок.
Ходих в един магазин и ми пуснаха една на OSRAM 7W и една на V-TAC 7W, тази на OSRAM свети в пъти по-силно, а и OSRAM се произвеждат в Германия.
kozl - майстор
От Ви Тага съм слагал от 12 волта 5 вата, топла светлина и до сега към 2 години изгооряха от 22 - 2 броя, които ми смениха в Конрад. От светлината съм доволен.
Тези горе на снимката пък сравнявах точно с ОСРАМ 9 вата в топла светлина и все тая е. Аз на око не мога да определя кое свети повече. Цената се различава с някой лев, ама ОСРАМА го купувам от друго място, щото в МЕТРО не знам дали са германски или унгарски или ..... ама цената им много горманска.
Аве не робувайте на марките, аз се напатих с Филипс и вече не ща да ги чувам за ламБи.
gogyto - специалист
sasi4 написа:

Ходих в един магазин и ми пуснаха една на OSRAM 7W и една на V-TAC 7W, тази на OSRAM свети в пъти по-силно, а и OSRAM се произвеждат в Германия.
Е, значи си наясно с това което ще предпочетеш вече, аз лично разлика не видях в осветеността.
Може да е и до партиди, знам ли, факт е че като съотношение цена- качество докато не изгори някоя от тези V-TAC който купих за сега клоня към тази марка (честно казано мислех че ще са поредния боклук на пазара), поне пред всички "no-name" марки.А относно "Made in...." много отдавна не вярвам на написаното честно казано.
hidrazin - майстор
Не си правете илюзии. OSRAM Германия и да произвежда ламби, си ги продава в Германия и другите "бели" страни.
Пък и имат заводи в Китай от 1995-та.
http://www.bloomberg.com/research/stock ... d=32811191
Миналата година отвориха още един и то тъкмо за ламби и LED неща.
http://www.osram.com/osram_com/press/pr ... /index.jsp
Така че много не разчитайте у нас да си купите германски Osram. :-D
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: