Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
egomen66 - майстор
Да върнем темата в нейното русло.... https://www.youtube.com/user/IBuildItHome/videos Практични решения за леки постройки и пристройки.... :partyman:
bimbaeco - майстор
Много се смях, че първото доказателство, което ти е попаднало, е от линк, който завършва на .RU.
Спомнете си какво стана с къщите в България след няколкото природни бедствия наскоро.
Дано не ни се случва никога тоя "ветрец" да повее и по нашите земи.
Нямам намерение да се защитавам, защо съм качил линковете и да изтъквам предимствата на тези или онези градежи.
Видял съм и едните и другите и съм направил своите изводи. Намирам за глупаво, че се изказвате така категорично за неща, които познавате слабо.
Това е последното нещо, което ще кажа по темата.
crez - майстор
bimbaeco написа:
Намирам за глупаво, че се изказвате така категорично за неща, които познавате слабо.
Това е последното нещо, което ще кажа по темата.
Полезни неща има много относно майсторлъка(напр.интересен инструмент използва за разчертаване на стълбата направен от гюнията(правия ъгъл), интересен и полезен начин за диагоналите и др.) Та, въпроса ми е съвсем лаишки, след като са толкова добри (и тъй тъй копираме всичко американско) защо не го приложим у нас, климата подхожда,дъски,гвоздеи,шперплат (макар и китайски) бол, майстори също, лесно и бързо строителство. Дай ми аргументирани причини, защо не се прилага у нас (на земетръс една такава постройка е по издръжмива от монолита) Ето как бързо и евтино държавата ще построи къщи за гетото от Гърмен.
bimbaeco - майстор
Вече се прави. Аз живея в Перник. На моята улица трябваше да съборят 3-4 къщи заради земетресението от 2012 г. Общината ги подмени с дървени. Хората са доволни.
Тук е скъпо да се строи така, защото технологията е нова и непозната. Каналите за доставка на материали не са разработени добре, за да бъдат ефективни - да осигуряват добро качество на добра цена. Хората, които УМЕЯТ да строят ДОБРЕ, са много рядко. Не на последно място, както самите вие доказвате, българинът намира за несериозно такова строителство. Дори да избереш да строиш така, трябва да знаеш, че тук не можеш да продадеш къщата си на такава цена, каквато би получил за масивна.
В САЩ дървеният материал е по-евтин от тук и се произвежда в стандартни размери, каквито може да намериш навсякъде без предварителна поръчка - т.е. по-евтино (обикновено страните са кратни, за да може да се кове в различни конфигурации). Тук материалът излиза доста по-скъпо и често пъти не е качествен, освен ако не се внесе отвън, а тогава вече става още по-скъпо.
Не казвам, че дървените къщи са по-добрата алтернатива. През 2010 си построих къща от бетон и тухли. Казвам, че човек е добре да знае повече и да не подхожда с предразсъдъци.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
bimbaeco написа:
...............Казвам, че човек е добре да знае повече и да не подхожда с предразсъдъци.
Всичко което си писал +1
bimbaeco - майстор
Това е висш пилотаж:
https://www.youtube.com/channel/UCjatEL ... 03Q80iTc_g
Мечтата ми е някой ден и аз да мога да правя такива неща.
Bradley - специалист
Не е канал а е торент в пиратбея - търсите "rob cosman" -> 14 гиги двд-та за рендета, длета, сглобки и прочее

е има си и канал в тубата - https://www.youtube.com/user/robc45

Тема "Полезни канали в YouTube" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: