• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
todor_kynev - напреднал
Не питай колко ремонти сме правили на щори които са на по 2-3 години.
lov - майстор
Имам и от двата вида щори. ПВЦ за съжаление ми е от западната страна по точно югозапад.От обед като ги грейне слънцето та чак докато залезе. След 10 години се наложи да сменя по няколко ламели /най долните/защото се разпаднаха. Типичните признаци на стареене на пластмасата от УВ лъчите. Водачите и те са тръгнали но вероятно ще изкарат още толкова с някоя друга подмяна на някоя ламела. На комшията от долу също са такива и още 5-6 години по стари, но до сега не му се е налагало да прави никаква интервенция. Заключението е разлика в материала. Та за това което в момента се предлага не ми се мисли. То вярно може и да има и по устойчиви но едва ли някой ще ти гарантира че ще изкарат толкова дълго. Отделно на няколко пъти ми се налага дори да правя малки ремонти в самия навиваш механизъм пак заради пластмасата като счупена ос на пример.
Относно алуминиевите никакви проблеми с тях. А причината да имам и двата вида е финансовата страна защото почнах и нямах възможност и направих едната страна с ПВЦ дограма и съответно сложих и такива щори а другата с алуминий. Ако сега правя нещо такова доста бих се замислил дори да сложа пластмасова дограма която по цял ден е изложена на слънцето защото с времето и тя започва да си показва проблемите. Ще стисна кълки но ще сложа това което няма да ме накара после да го поправям защото за да сменя въпросните ламели ми се наложи доста да обикалям за да намеря във същия цвят за да не стоят като кръпка.
rockwall - майстор
имам ПВЦ 15 годишни - без подменяне - и на сянка и на слънчева страна - грПловдив = МНОООООГО слънчева
iliya_i - майстор
Аз имам ПВЦ от 15 години, още не са се счупили от прегаряне но перди 7-8 години преживяха една градушка. От тогава от външна страна са като гърмяни с ловна пушка (сачми). От вътре не им личи.
tacho6 - напреднал
И аз имам от 15 години ПВЦ щори и при всеки по стабилен вятър ги събирам по улицата,прави си сметка и какво ти е изложението. Като сметна за 7 квадрата 600лв. още ме боли сърцето.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за ролетни щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: