• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, мисля да слагам ролетни щори на апартамента тьй като съм на последния етаж и ми е доста топло :) Днес позвъних на няколко места и общо взето ми предложика ПВЦ или алуминиеви ролетки. Средно цената на ПВЦ-то ми казаха че е около 50 лв на квадрат ( взависимост от изпълнението) а на алуминиевите около 130-150лв ( защото били мнооого по хубави ,а и могат
да ми ги направят цвета на дограмата- златен дъб). Като цяло имам около 12-13квадрата прозорци и доста се чудя... Какво е вашето мнение за ПВЦ и алуминиевите ролетки? Как ви се струва цената която ми дадоха? Алуминия толкова много ли превъзхожда ПВЦ-то, че да оправдае разликата в цената?
Благодаря предварително!
egomen66 - майстор
Цитат от другата ти тема -( Искам най-доброто което може да се направи, цената за мен е без водещо значените
Благодаря предварително! ) - Сложи най-скъпото. #-o
egomen66 написа:
Цитат от другата ти тема -( Искам най-доброто което може да се направи, цената за мен е без водещо значените
Благодаря предварително! ) - Сложи най-скъпото. #-o
Мислиш ли че алуминиевите щори си заслужават парите? Просто не съм наясно много много с тези неща(ремонтите) а напоследък си изпатих от "майстори". Затова започнах да чета тук и да акумулирам мнения :)
egomen66 - майстор
Избора си е изцяло твой. Това е като с жената... сам си я избираш , или тя теб . Почети малко из нета и си направи сам изводи.Аз лично съм с PVC щори . Слагани са отдавна и нямам проблеми с тях. :partyman: http://www.grandplastbg.com/Section.aspx?id=15
ivouz - специалист
И аз ще ти кажа ,ти си решаваш но разликата в цената е 2,5 пъти в повече.ПВЦ-то има също дълъг живот.Така че, като му свърши живота имаш пари за нови и пак ще спестиш!
Hoвoceлckи - майстор
Ако са ти основно за сянка/закриване - вземи си PVC, ако търсиш термо-изолиращ ефект - алуминиеви. Последните са двустен (камера) с полиуретанова пяна вътре.
Прикачен файл:
алуминиева ламела за щора.jpg
алуминиева ламела за щора.jpg (41.54 KиБ) Видяна 7165 пъти
Не претендирам за познаване на материята. На мен така ми обясниха, възприех го, доволен съм. Нямам база за сравнение (монтирани и двата вида). Добре ще е ако някой има монтирани и от двата вида, да сподели забелязва ли осезаема разлика.
todor_kynev - напреднал
Аз съм за алуминките,ПВЦ-то прегаря от слънцето цветовете избледняват, поддава на ветрове.Общо взето ако парите не са ти толкова проблем слагай алуминки.Друг е въпроса че монтажната конструкция и на двете е от алуминий,разликата е само в ламелите едните са пвц другите ал-пяна-ал.Ако ти предложат вариант с пвц кутия и водачи бягай далече.
EDI - майстор
Що пък.Моите целите са ПВЦ , имам и южни, вече 11 години си бачкат без проблеми.
todor_kynev - напреднал
Да ама са 11 годишни,иди сега и си вземи изцяло пвц.
EDI - майстор
Сега вече не знам, не ми се мисли за трайността на пластмасата.Може да има програмирано остаряване, знам ли.Вече се плаша, като си купувам нещо, за коя ли дата са го нарочили да се разнебити.И си е живата истина. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за ролетни щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: