• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zz_stefanov - майстор
Ми ако ще е само професионално за къртене, то отделен къртач без пробивна функция.
Комбинираните винаги са някакъв компромис.
В този ценови клас спорът Бош - Макита никога няма да бъде решен. :)
savagebs - специалист
повечето къртачи са доста по тежки от 3кг, кък и скъпим имам и къртач сдс макс но е много тежък и неудобен за сега , а реално не се кърти бетон а се кърти много сбита пръст, копая мазе, след около 140литра изкопана пръст машината си загравя .
zz_stefanov - майстор
Ми карай с лопатката на SDSmax. Няма как машината да има силен удар и да е лека. Теглото е контра на удара. Те къртачите се класифицират по теглото.
2,5 килограмовите перфоратори не са за това което правиш.
Имам такъв смъртник на Хетч, купен специално за задачата да изкопая канал в рехава скала.
Още е жив. Мисля, че е този: https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... 1090/40519 . не очаквам повече нищо от него, колкото изкара. :)
Chefo77 - майстор
За къртене - смъртник. Преди години заради една мивка купих 27 килограмов Айнхел. Разбира се, това е много - едно 5 килограмово Райдърче или Айнхел (и подобни) са много по-разумен избор от това да тормозиш 2470-ката.
savagebs - специалист
имам същия на вид и параметри къртач но е марка casals, тежи , не е удобно за целта за която ми трябва и доста бързо загрява.
Chefo77 - майстор
Така или иначе, за перфораторите не е препоръчително да работят дълго време в режим на къртене. Сам избираш дали ще хвърлиш Макитата, или малко по-неудобен смъртник.
yanko78 - специалист
На 30 лв има перфоратор на промоция в Кауфланд. Знаете за гаранцията, че си я покриват, дори една стена да изкъртиш, кво му плащаш.
savagebs - специалист
ясно ще се търси чист къртач , не ми е много ясно какво толкова му става на пефоратора като се ползва само на удър без въртене .попаднах на това einhell TE-DH 5 , компактен къртач sds + https://www.einhell.bg/p/4139135-te-dh-5/
нови други и на тази цена не намирам, има втора ръка спарки и макита на подобна цена, както и по лек хитачи сдс макс
zz_stefanov - майстор
Ми на всяка машинка нещо ще и стане като се използва не по предназначение. Говориш за кубици материал и продължителна работа, а те е страх да хванеш в ръцете подходящата за това машина. :)
schuldiner - майстор
За къртачите нямам какво да добавя, но може би е добре да пробваш да овлажниш пръстта. Често се е случвало в чернозем, глина, дори в ситен пясък да не може да се забие кирка, но с малко вода и изчакване си тръгва на крива лопата :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: