• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ozyrus - помощник
Bosch GBH 2400;Makita HR2460;Makita HR2470; Metabo KHE 2443 ; Metabo KHE 2644 ;Dewalt D25133K ; Kress 800PE
Това са екземплярите на които съм се спрял.Лаик съм в тази област,и не разбирам от такъв род техника затова и се насочих към този форум.Машината ще я използвам в дома,бита,любителски,но държа да е нещо качествено,както казваме българите да е "вечно".Клоня към Kress,първо защото пише че са немски,и второ единствени вкарват и кабела към гаранцията.Освен това за всички последващи ремонти (след 3,5,8 год. и т.н.)заплащаш само труд без частта,каквато и да е тя(това го предлагали само Kress и Hilti ) .В това ме увери представителят на марката в Бургас,което според мен никак не е маловажно.Между другото бях се насочил към Makita,но така и не намерих от този клас да е произведена в Япония само китайски(това все при официални представители на марката за България)
Предварително благодаря за мненията.
miroton - майстор
я помисли пак над твоите думи - Машината ще я използвам в дома,бита,любителски,

има ли смисъл да се набутваш с пари
шоп - майстор
miroton написа:
я помисли пак над твоите думи - Машината ще я използвам в дома,бита,любителски,

има ли смисъл да се набутваш с пари
+1, за дома се търси евтина машина. Имам един перфоратор незнайна марка, имам го от над 10години, от Метро го купувах ако не се лъжа.. доста зор е видял вкъщи и на приятели го давам. Проблеми никакви. По спомен около 70 лв струваше:-) Сега гледам в Кауфландите има подобни за 70 и няколко лв, според мен си заслужават парите.
ozyrus - помощник
Да за мен има смисъл да се "набутвам",иначе нямаше да пиша и да чета форуми,а щях да си взема нещо за има няма 100лв..Ще помоля за мнения за машините,да не си чешем езиците напразно.
Avas_co - майстор
Е, щом има смисъл ето и моето мнение.
На Бош по чисто субективни причини не се кефя.
На Макита перфоратор не съм ползвал, но отзивите са добри, имам гайковерт на Макита и съм супер доволен.
От Метабо по-добре бягай далеч, не че са лоши машини, но имат най-скапания сервиз и аз не бих си купил нищо тяхно, докато представител им е въпросната фирма, въпреки че шлайфчето на Метабо, което имам е много добро.
Крес определено са ми любимата марка.
Имам техни два перфоратора(700 PSE и 800 PSE отнесли много бой, 700-та е на не помня вече колко години, май клонят към десет и изглежда все едно съм я влачил зад колата) , малък шлайф и винтоверт и съм супер доволен от машините.
Един от най-големите плюсове на Крес е много добрия сервиз, хората са супер любезни и отзивчиви и ремонтите винаги са били в рамките на три дни (пращам в понеделник с куриер за тяхна сметка, ако е гаранционна машината и в сряда е обратно при мен и всичко е шест).
Това за кабелите мисля го правят на добра воля от местния представител, мисля тук колега беше споменал, че гаранционно са му оправяли кабел, на мен при проблем с кабела на шлайфчето ми казаха да го пращам за тяхна сметка, но в крайна сметка се разбрахме, че не е проблем и аз да си го оправя.
Честно казано не смятам, че вече и Крес се произвеждат само в Германия и Швейцария.
Chefo77 - майстор
Аз съм имал Крес PE800, имам Макита 2470 и определено Макитата е по-добрия от двата. Креса съм го вкарвал гаранционно точно за кабел, Макитата - на осмата година за профилактика и смазване, по желание.
Бош-а е от базовата професионална серия, не е в класа на Макита и Крес. Не се кефя на базовите им инструменти.
Метабото - виж за сервиза. Киров са зле, да не коментираме, че се говори за фалит. :wink:
Аз съм за 2470.
ozyrus - помощник
За Макитата ,ме притеснява това ,че както съм писал и в предния пост, в Бургас не намирам Японска,всичко е Китай и то при официалните представители.
ky-kyy - майстор
ozyrus написа:
За Макитата ,ме притеснява това ,че както съм писал и в предния пост, в Бургас не намирам Японска,всичко е Китай и то при официалните представители.
Тоооо.... щото Бош или Крес, не ги произвеждат в китай..... :?

Макита 2470, от изброените и според мен е най-добрия избор.
Последна промяна от ky-kyy на вт ное 24, 2015 8:26 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
А притеснява ли те това, че не можеш да намериш японска? Ники би трябвало да знае, дали изобщо в Европа има японска Макита :)
ЕДИТ: Питах Ники, 2470 се произвежда единствено и само в Китай.
ZEDYCUS - майстор
От мен още един глас за Макита 2470, моята е на 5 години преди месец само я профилактираха и смазаха, поради мои нереални притеснения. Пробивал съм много с нея, основно 12мм анкери и два ремонта на банята и кухнята с леки къртежи. Това ,че е произведена в Китай не ме бърка и притеснява. Напоследък имам наблюдения от фирми в промишлената зона в Раковски. При тях се произвеждат много части за скоростни кутии и водни помпи(и не само) за Ферари, Порше и така нататък, тез хора които ще си купят супер автомобил, дано нямат като твоите притеснения. :-D
За другите не мога да кажа нищо, нямам лични впечатления. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: