• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Avas_co - майстор
Добре де а каква е причината тая Макита 2470 да се намира на от 389 та до 299 лева, което не е малка разлика, тук мисля Николай трябва да се изкаже.
Питам, че май трябва да взимам нова машина и се чудя дали да не изневеря на любимия ми Крес, че и те бая са надули цените, пък не съм сигурен вече толкова за качеството, в смисъл че ако взимам Крес бих взел това - http://www.profitoolsbg.com/perforator- ... 0-pse.html , което е много добра машина, бившия ми колега има такава и съм я ползвал много, но тия дни си ползвам моя дърт Крес 700 PSE ( май вече десетина годишен) и нещо ми идва много бавен, имам и едно Спарки, което съм оставил бащата да го ползва, но трябва май да го взема, че съм свикнал да имам по две машини, че ако стане някой сакатлък ...
Та нещо ме гложди за нова машина и ...
Сега Креса 800 PSE си е на някаква такава цена от към 465 лева, пък тая макитка, която толкова хвалите, ако я забия на към 300 кинта, ми звучи супер.
Avas_co - майстор
Благодаря на колегите, които ми писаха на лични на другото място.
Хм, днес си понапънах дъртата машинка и ...
Ми всъщност, май си бачка ОК.
Машинката си е след ремонт( за който аз съм причината, че я намокрих и реших, че нещо ще и стане и я отворих и ... се поосрах), та след ремонта тая машина почти не е ползвана, и на звук го докарва почти като чистак нова, та явно си имаше нужда от поразкършване, сега малко или много бях посвикнал с 800 PSE, а тя си е е бая по ячка и ... , а и дупчих старичък бетон и ...
Та мисля да си ползвам старата машинка, плюс Спаркито, което бях оставил на баща ми, което по спомени също си бачкаше много приятно, пък предполагам, че до година ще ми се наложи да мисля сериозно за нова машина, а тогава ще го мисля сериозно, че аз много се кефя на вертикалните редуктори, а 800 PSE колко ми е на сърце...
Chefo77 - майстор
Като се кефиш на вертикалните мотори, защо не видиш 2810 на Макита :wink: Ако имаш обект към Варна, ще ти дам да разтъпчеш една :)
Здравейте! днес си закупих макита HR2470 и на нея пише Made in Romania та се чудя дали това трябва да ме претиснява дали не е менте машината е закупена от Emag :?
swissmad1 - специалист
пет сеп 28, 2018 11:41 amBLUNDER написа:
Здравейте! днес си закупих макита HR2470 и на нея пише Made in Romania та се чудя дали това трябва да ме претиснява дали не е менте машината е закупена от Emag :?

Споко .В Румъния Макита сглобяват машини.И не само перфоратори .
Chefo77 - майстор
Това е нещо ново. 2470 никога не е сглобявана извън Китай. В Румъния произвеждат зегетата, ако са им дали и малките перфоратори, накъде отива този свят ... :)
ZEDYCUS - майстор
:lol: В Смолян се правят някои корпуси на Макита.
Chefo77 - майстор
Не само техните, и на Бош, както и дръжките.
ESPACE - майстор
пет юли 15, 2016 11:14 pmcholev написа:
преди месец се возих до Сливен и обратно с един ярис- вердикт: този супер популярен японски автомобил е най големия боклук, който съм виждал в живота си -карал съм 412д (москвич)- това е в пъти повече кола от яриса.
Този японски боклук прави без проблем 200 000км само със смяна на масло и филтри. За същото време москвича е минал периода на полуразпад, два основни ремонта на двигателя и три на скоростната кутия. Нека не бъркаме боя с еб*нето и къде е Лом и къде Лондон.
Преди време си бях купил винтоверт Парсайд. Имах и два сини Bosch. Наложи се две седмици да сглобявам мебели с трите машини. Когато приключих продадох Парксайда. Повече не допуснах тая грешка.
savagebs - специалист
Здравейте да питам по темата, коя машина ще е по добра за къртене makita 2470/ bosch 2-26, или dewalt от този ценови клас.Имам макита черна 2470 но позаграва след повече работа, искам да имам с какво я редувам докато почива. Предната ръкохватка на макитата много я мразя и съм я махнал, на бош и повечето са къде къде по удобни за наместване в позиция, който е пробвал знае за какво говоря. Parkside имам два, единия е разглобен части няма в сервизи не искат и да чуят за тях и още от нов има биене на свредлата. Другия си е голям и тежък и рядко се ползва.За евтин инструмент по добре айнхел.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: