• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
velinsl - специалист
ozyrus написа:
Клоня към Kress,първо защото пише че са немски,и второ единствени вкарват и кабела към гаранцията.Освен това за всички последващи ремонти (след 3,5,8 год. и т.н.)заплащаш само труд без частта,каквато и да е тя(това го предлагали само Kress и Hilti ).
Къде пише тия условия, колега?
Иначе и аз да задам един още по новашки въпрос.
Каква е разликата изобщо между перфораторите по форма - едните са във формата на дрелка и toolsbg.com/store/index.php?route=product/product&manufacturer_id=30&product_id=442 другите са по-масивни и имат масивна част пред ръката toolsbg.com/store/index.php?route=product/product&manufacturer_id=30&product_id=426. Снимките са само примерни. Защото пиша от телефона и се оправям малко трудно, а тези ги гледах след като попрочетох темата.
Имам едни съмнения, но ми трябват конкретни мнения.
Какво ще кажете за марките Diwalt(или нещо подобно) и Манесман?
Вторите са доста бюджетни, но ме притеснява да не се окажат ПРЕКАЛЕНО бюджетни.

Забравих да допиша - за лични нужди ще се ползва.
mialy - помощник
Здравейте!

Предстои ми покупка на перфоратор за домашни непрофесионални цели. Спрял съм се на Makita hr2470.

Бих искал да разбера дали в моят случай би ми свършил работа:

1. Налага ми се да пробия две-три дупки 67mm за конзоли за контакти, в тухла. Обмислям да си взема боркорона, вероятно на bosch с държач. Това което ме притеснява, обаче, е че в описанието на макитата пише пробиване в бетон с боркорона до 65mm. Вероятно за тухлата няма да има проблем, но един ден ако ми се наложи пробиването и в бетон, това означава ли че 2470 няма да може да се справи?

2. Освен 67mm, ще трябва да прокопавам канали, около 40cm дължина, не съм сигурен обаче за дълбочината – вероятно около 1-1,5cm. Предполагам това може да стане с перфоратора с някакво длето за канал? Отново за тухла става дума. Или не е добра идея?

3. Принципно се бях запътил да го купувам от Практикер (Варна), но emag го предлагат на по-ниска цена. Мога да го върна в 15 дневен срок, но как мога да съм сигурен че е оригинален? До колкото видях при регистрация за удължаване на гаранцията се изисква сериен номер и град...в България, хм.. :? Май ще има проблем гаранцията, ако го взема от румънците?

4. Тъй като моделът е без T (гоня цена все пак), има ли проблем да си взема този SDS-plus патронник (или друг подобен на тази или по-ниска цена), за да ползвам и обикновените за дрелка свредла?

Благодаря за отделеното време и съжалявам за идиотските въпроси, но за пръв път ще използвам перфоратор и ако ще давам пари, да не са напразно. :wink:
А, да, ще се ползва и за къртене на плочки в баня, а и доста други неща, но те са изтеглени в бъдещето. :)
Kumay - майстор
Здравей!
Машината ще ти върши работа - няма да имаш никакви проблеми. Става да вземеш и адаптор с патронник.
За гаранцията си прав - не можеш да го регистрираш за 3 години гаранция, защото не го купуваш от България.
Sbol - напреднал
Аз имам от 8 год. Bosh GBH 2-26 DFR, от които 3год. е ползван професионално без спирка и сам многого доволен до сега не е дал никакъв дефект.
ozyrus написа:
Bosch GBH 2400;Makita HR2460;Makita HR2470; Metabo KHE 2443 ; Metabo KHE 2644 ;Dewalt D25133K ; Kress 800PE
Това са екземплярите на които съм се спрял.Лаик съм в тази област,и не разбирам от такъв род техника затова и се насочих към този форум.Машината ще я използвам в дома,бита,любителски,но държа да е нещо качествено,както казваме българите да е "вечно".Клоня към Kress,първо защото пише че са немски,и второ единствени вкарват и кабела към гаранцията.Освен това за всички последващи ремонти (след 3,5,8 год. и т.н.)заплащаш само труд без частта,каквато и да е тя(това го предлагали само Kress и Hilti ) .В това ме увери представителят на марката в Бургас,което според мен никак не е маловажно.Между другото бях се насочил към Makita,но така и не намерих от този клас да е произведена в Япония само китайски(това все при официални представители на марката за България)
Предварително благодаря за мненията.
Вземи си GBH 2400,поне със сигурност е произведен в Германия,ако не си взел вече де!
apel - напреднал
Гледам една нова марка перфоратори WORX. Някакви отзиви?
Georgi G - помощник
Здравейте, обмислям покупка на перфоратор, който ще ми е нужен за ремонти в жилището. Ще се ползва за пробиване на тухла и бетон за монтаж на изолации и тавани с гипсокартон. Ще ми е нужен също и за пробиване на някой канал в стената, както и за къртене на плочки. Насочил съм се към модела на Макита HR2470. Предполагам, че ще ми върши работа, но все пак да се допитам и до хората които познават или притежават модела. Ако смятате, че има нещо по-добро в този ценови диапазон за нуждите, които изредих може да ми го предложите. Също така има ли значение от къде ще бъде купен? Предварително благодаря на всички!
Chefo77 - майстор
Не мисля, че в ценовия клас на Макита 2470 ще намериш нещо по-добро...
След като според дилър на Бош, това е най-добрия перфоратор в класа си, смятай :) :)
Ако го закупиш от оторизиран дилър в България, можеш да получиш 3 години гаранция. Ако е отвън - не.
Georgi G - помощник
Благодаря ти, а подходящ ли е за задачите, които изредих и при покупка трябва ли да внимавам с нещо? До колкото разбрах няма ментета от този модел. Самите букви на Макита релефни ли са или е стикер?
Chefo77 - майстор
Абсолютно подходящ.
За ментетата - от оторизиран търговец няма да попаднеш на менте. Не рискувай с "нови" машини на много ниска цена от ОЛХ и сие.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: