• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
profesionalist_wood - майстор
70%.... :roll:
profesionalist_wood написа:
70%.... :roll:
Разбира се, че няма нищо не възможно и човек е длъжен да поиска и да получи. Затова за теб ще има 70% отстъпка от обявените цени умножени по 4.:)
p.v.x - майстор
ЛЕД БЪЛГАРИЯ ЕООД написа:
profesionalist_wood написа:
70%.... :roll:
Разбира се, че няма нищо не възможно и човек е длъжен да поиска и да получи. Затова за теб ще има 70% отстъпка от обявените цени умножени по 4.:)
http://led-bulgaria.com/
GL78 - специалист
Компютъра ми е купен 2006. Диода на мишката още свети
GL78 - специалист
hidrazin написа:
И кво му е убавото? Просто предната тъпа реклама и поредния заблудил се че моце да си пуска безплатна реклама където си иска.
И ако искам са се консултирам, определено няма да търся ЛЕД БЪЛГАРИЯ ЕООД :lol:
:partyman:
Какво ти е мнението за LED...
Lisko - майстор
Стара тема но картинката която видях е по-нова от последното мнение :)
Ефективността на лед-овете е около 45% и това съответства на около 120лумена на ват.
теоретичния максимум за бяла светлина е 250 лумена на ват. Вижда се къде са обикновените крушки,
къде са халогенните, флуоресцентните и разбира се - легендарната лампа на натриеви пАри, която всички знаем.


Изображение
hidrazin - майстор
Мдааа... Нещата се промениха. И то доста бързо.
Интересно е да се види как се развиват нещата през годините.
Ето една картинка която показва изключително бързото развитие на белите LED светодиоди.
Последно време доста им подобриха спектъра и вече са напълно приемливи за използване.
Само преди няколко години бях твърдо против използването на LED като основно осветление.
Но вече в няколко стаи имам LED ламБи... :-D

Прикачен файл:
Year of white LED.jpg
Year of white LED.jpg (51.03 KиБ) Видяна 675 пъти

:partyman:
brick - специалист
Lisko написа:
легендарната лампа на натриеви пАри, която всички знаем.
Просто натриева лампа й викаме тук у нашенско. Едно време (80-те) имахме българско масово производство.

Гледам, че още си остава шампион по ефективност, макар че светодиодите вече я настигат. В тази връзка се сетих как в един областен град фирмата на брата на местния депутат от ГЕРП получи тлъсто финансиране по европейските програми за енергийна ефективност, за да смени натриевите улични лампи на целия град със "много по-енергоефективно" LED осветление - а беше преди 11-12 години, когато LED източниците бяха още далеч от днешните си показатели.
Последна промяна от brick на пон яну 16, 2023 6:13 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
съб май 21, 2016 12:10 amGL78 написа:
Компютъра ми е купен 2006. Диода на мишката още свети
Светодиода там не се нафрява. Може да изкара още поне 20х.
На всички тия ЛЕД ламБи за осветление им липсва площ на охлаждащ радиатор. С цел минимална цена минимум радиатор / площ - оттам мпрегряване и аут. Колко ако може да си изкарат гаранцията , ама не я изкарват.
  • 1
  • 2

Тема "Всичко, което е нужно да знаем за LED осветлението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: