Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikolson - майстор
ZEDYCUS написа:
Само че беше изцяло жълта.
Прикачен файл:
stanley gold.PNG
Ако е била такава, дано не си я хвърлил. :lol:
Аз съм с посочената по-долу, много ми харесва, ама гледам че цената е двойна на тази, на която я купувах преди 6-7 години. Иначе имам и няколко китайски със random качество.
Прикачен файл:
ceta.PNG
ceta.PNG (77.09 KиБ) Видяна 3211 пъти
nikolovvd - майстор
Китайските ги давам на жената като поиска рулетка, а хубавите не ги давам на никой, за да не купувам през ден. :lol:
Имам една японска на HOZAN от 25+ години. Нико се е повредила, нито се е олющила.
ZEDYCUS - майстор
nikolson

Ако е била такава, дано не си я хвърлил. :lol:
Същата беше, но без надписа 50 години. Като се пречупи лентата, после се прекъсна на същото място и замина по кошовете. :)
Днес пак се мъчих с друго 5 метрово стенли-от Томиката ги бях взел, не се вади до 5тте метра и се отказах да я мъча, че нямах друга под ръка.
Те така изглеждат
Изображение
toshetozaz - специалист
Къде в София продават нивелири Kapro?Око да види ръка да пипне.В нета има само онлайн магазини.
nikolson - майстор
Kapro се внасят от Ташев. Имат си и склад. Да знаеш, че различните серии са с различно качество. Най-високият клас са Zeus (990), следва Apolo (985), другите са с тънки профили. С другите (Сола, Стенли, BMI и т.н. е същата работа). Валерий също имат Капро, но само евтините.
toshetozaz - специалист
Благодаря за инфото.
Sagittarius63 - специалист
Имам два нивелира на "Стенли" , един 60 см. и един 120 см. магнитен.Много съм доволен от точността на измерване, имат широка стабилна основа, алуминиеви са, и нещото което най ми допада и не го видях и при "Сола", е че балончето опира от двете страни в ограничителните чертички.Не всеки може визуално да определи точната среда когато има разстояние от двете страни на балончето до ограничителните чертички.Използувам и две ножици за метал и такер пак на "Стенли", също много добри като качество.Лазерният нивелир ми е на "Бош" с 5 точки и 2 кръстосани лъча.
nikolovvd - майстор
Sagittarius63 написа:
Лазерният нивелир ми е на "Бош" с 5 точки и 2 кръстосани лъча.
Уточни, че е самонивелиращ се! :)
Sagittarius63 - специалист
Да такъв е.По принцип и аз като колегата предпочитам да купувам качествени инструменти, и като работя нещо, да си свиркам, а не да псувам.
wanderer - специалист
ще завърна малко темата към рулетките. продават ли се някъде в българия рулетки на марката TAJIMA?

Тема "Избор на измервателни уреди и инструменти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: