Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
velinsl - специалист
Здравейте!
Носкоро закупих апартамент, който до сега не е използван и ремонтите тепърва предстоят. Интересува ме някой знае ли линк, статия за стандартите за осветление?
Интересува ме ватовете/лумените на квадратен метър какви са оптималните за стаите. Различнили си за всяка стая или еднакви и ккави са?
MamaMy - майстор
Ще ти отговоря след като си заплатиш за съвета. Понеже още няма определени от администрацията на форума цени, искам 5 лв. Ако някой може да ти отговори по-евтино, да заповяда. Безплатните съвети може и да са тотално грешни или сбъркани. :)
p.v.x - майстор
MamaMy написа:
Ще ти отговоря след като си заплатиш за съвета. Понеже още няма определени от администрацията на форума цени, искам 5 лв. Ако някой може да ти отговори по-евтино, да заповяда. Безплатните съвети може и да са тотално грешни или сбъркани. :)
Прати ми на лични координатите си.Ще ти пратя пет-те левчета , че и на мен ми е любопитно.

Не се шегувам. Във момента точна това правим.Полагаме инсталацията. Мога да кача снимки , но да не разводнявам темата на колегата.

Иначе от форума изрових тази тема.http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=34301
:rock:

пп. Записах клипче.При необходимост ще го кача.
Последна промяна от p.v.x на нед юли 10, 2016 1:58 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
MamaMy написа:
Понеже още няма определени от администрацията на форума цени, искам 5 лв.
Е като няма още ценоразпис, защо бързаш, така подбиваш цените. Аз например щях да искам 10лв, ама сега ще трябва да си мълча :cool:
gnt69 - майстор
Защо да мълчиш предлагай. Аз например предпочитам по скъпото, по логиката че по скъпото е по хубаво. :partyman:
stamenov1 - специалист
В PDF има сканирана такава информация от книгата Знаете ли как на Направи си сам. Хайде да видим как ще се плаща.

Прикачен файл

osvetlenie2.rar
(601.41 KиБ) Свален 77 пъти
MamaMy - майстор
Изпратил съм файл на ЛС.
Само дето е заключен, но така работата е сигурна :)
А безплатния файл на Стаменов е като трошичка от информацията. Дори може да се окаже и грешната трошичка :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Мама Му, кажи колко пари искаш, за да ме научиш да си заключвам изпратените файлове докато не ми платят? А бе от този форум верно ли могат да се изкарват пари? :cool:
MamaMy - майстор
Ми щом се пробват някой хора, сигурно може. Като започнат да ми плащат и на мен, ще се похваля. Естествено както във всеки бранш веднага налазват разни ентусиасти любители с ниски цени и безплатни съвети. За тяхно съжаление са далече от професионалните майстори и доста пъти правят по-големи бели. Тъкмо ще има повече работа и за нас. Аз за поправяне на чужди грешки взимам двойно :-D
Лазаре, нали ползваш УинРар, той си има опция да зададеш парола на архива. Лесно и евтино. Естествено не е неразбиваемо, но не е и нужно. Който е грамотен да си отключи файла, заслужава да си го ползва със здраве :)
p.v.x - майстор
LazarGanev написа:
А бе от този форум верно ли могат да се изкарват пари? :cool:
Да попитам.Че съм отскоро.Във твоя подпис , нямаше ли публикувани телефони , или нещо от рода за връзки на лични.
Въпроса ми е коректен , и се съобразявам с точка 3 , от общите правила на форума. :rock:

Тема "Съвет за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: