• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
SEV - специалист
Привет,на вилата засятото лозе и асми тази година ще имат грозде пълноценно(пета година е от засаждането).Сортовете са Мерло,Каберне Совиньон,Мавруд,Димят и Перла общо около 6-7 ара.Асмите са ми основно са десертни сортове-Велика,Троя,Италия,някакви безсеменни за стафиди (червено и бяло) и др.Предната година напълних два кадуза по 500литра със смляно грозде.Мачках с една обикновенна мелачка,без да отделя чепките,отделях ги ръчно.
Стига толкова предистория.Решил съм да си купя мелачка за грозде,която да отделя чепките.Количеството грозде което ще мели е най много тон и половина(за няколко пъти).Каква ще ми препоръчате,с какви сте работили,от кои сте доволни.Гледам има по 260 и 760 лева.,говоря за безмоторния вариант.Мерси в аванс.
SEV - специалист
Сезона наближава,някой,нещо?
Чираче - майстор
В момента си правя ръчна гроздомелачка без отделяне на чепките. Зърната ще ги отделям ръчно, защото е най-ефективно и чисто. Вярно е, че ще отнеме малко повече време, но си заслужава труда.
Правя си моя конструкция, защото продаваните в магазините не ми харесват.
SEV - специалист
Отделянето на 1-1,5 тона грозде от чепките не е оферта,затова търсех нещо механизирано.
Hoвoceлckи - майстор
Производителност на ръчна гроздомелачка 1200кг/ч :shock: това е яко :wink:
atanasov2004 - специалист
Колега твоята гроздо мелачка се казва - ЕNO 3 . Имам я от пет години. Не е мръднала -тонове грозде смели и мое и на близки - 620лв
SEV - специалист
Аз също боравя с компютър,имам интернет нищо ,че съм офицер от една служба :-D .
Исках,хора имащи и ползващи гроздомелачки(отделящи чепките) да споделят коя,каква,що.Предимства и недостатъци.Мерси в аванс.
torbalan - Дървен философ
Таман се изкефих как работи и гледам под клипа "Клипа е илюстративен...."
  • 1
  • 2

Тема "Гроздомелачка,каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: