Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nanko - специалист
Ами форума е направи си сам. Определено не съм пуснал темата с цел някой да ми каже извикай си майстори.

Много добре знам какво трябва да се направи за да стане както трябва. Търся компромисен вариант който няма да ми отнеме месец и който не изисква извикването на майстори. Защото ако викам такива за каквито ти ми говориш, че ми е по изгодно да изкъртя борда и да си налея аз бетон. Ако разполагах с достатъчно излишно време бих принудил и строителя да си го развали и направи наново както трябва. Обаче не е там въпроса.

Едит: имам копие от проекта. По проект там трябва да има излят бетон. Същия какъвто е от основите до плочите и до носещите стени.
kozl - майстор
Какъв проект имаш и това какво е изпълнено е напълно възможно да не съвпадат.
Най-вероятно ще ти е по-евтино да демонтираш камъка и да си отлееш нова основа за туй де ще монтираш.
Форума може да е направи сам, ама аз ако можех всичко да си правя сам или щех да съм в гората или на луната :lol:
nanko - специалист
kozl написа:
Какъв проект имаш и това какво е изпълнено е напълно възможно да не съвпадат.
Най-вероятно ще ти е по-евтино да демонтираш камъка и да си отлееш нова основа за туй де ще монтираш.
Ти май ми четеш мненията по диагонал. :) Точно това ти казвам в последните няколко поста. Само, че нямам нито желанието, нито времето за това.
EDI - майстор
Кави анкери използваш точно - сегментни или с дълго тяло.В твоя случай според мен е добре да използваш само винтовото тяло.Пробиваш под ъгъл като конус - отпред отвора, отзад разшири със свредлото, чистиш идеално отвора от прахолята - ползваш течно лепило - момент, ТАЙТБОНД, епоксидна смола, или каквото подобно решиш, напълваш добре отвора /като съобразиш, че при набиването ще излезе лепило/ и набиваш анкера.Ще получиш тапа като обърнат конус и няма де да иде детайла.
nanko - специалист
Анкерите са такива:
Изображение

Само, че размерите са Ф10 на дължина 25-26 см.

Кое да ползвам? Само като шпилка ли?
EDI - майстор
Ако са такива,остави сегмента, даже става по-здраво, като стегне лепилото.Ползвай го само като шпилка, не натягай гайката, докато не стегне лепилото или смолата.Виж ей тука има картинка на разпробиването под конус, дето по-горе писах - http://napravisam.net/?p=168 към средата и края на статията.Ако искаш спокойно можеш да си ползваш и някоя от намиращите се на пазара пълнители за химчески анкер вместо лепило или смола.
nanko - специалист
Като стегне лепилото и започна да натягам, няма ли да се развали захвата по шпилката?
kozl - майстор
Има динамометрични ключове, с които ще можеш да стягаш до момент, предизвикваш по-малка опънна сила от носимоспоспобността на закотвения анкер.
Последна промяна от kozl на ср юли 27, 2016 9:44 am, променено общо 1 път.
inspo - майстор
Ако бетона не е съвсем зле. Пробиваш отвора с по малко свредло и после го разширяваш до нужния размер, само на въртене без вибрация.
Тия анкери са много добри за целта. Изображение

П.П. и си оправи заглавието, че с този нетон изби рибата...
vgeorgiev - специалист
Бетона какво носи ? Не те ли притеснява това, че сградата може да се събори, след като бетона се пробива като масло ?
http://www.youtube.com/watch?v=2HMcZiWxX7o

Тема "Подсилване захвата на анкерен болт в слаб бетон - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: