• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Възможно е да ти е счупена регулиращата щанга за нивото (черната под бялата). Възможно е да е счупен края на лоста (белия) който натиска тапата към щуцера. Аз съм имал случаи на наранени легла на тапата или на щуцера. Общо взето дали да се занимаваш с разглобяване и констатации или сменяй го тоя механизъм. Е той не е като този де съм показал, вероятно е следващ модел, но са доста сходни по работа.
Ей у нас имам едно казанче Oliveti над 10 г е и единствено му се счупиха ушите, които държатмеханизма за изтичане (изливане) и аз го хванах с неръждаеми рапидки. Обаче тва казанче оригинално си бе с хидравличен клапан.
Изцяло механичен клапан е твоят механизъм на снимката, както и на снимката, която аз съм дал линк. Това е лост, който натиска тапата към щуцера и когато силата на натиска стане по-голяма от силата на водното налягане в-у тапата тогава водата спира да тече. Силата на натиска на тапата зависи от рамото на лоста и големината на поплавъка.
Хидравличния клапан е 2 в едно. Има малък механичен, който като малкия поплавък с малка сила затвори задейства хидравличния и водата спира да тече. Така силата на натиск, причинена от поплавъка е значително по-ниска и полавъка по-малък и лостовата система също.
Много думи за един съвет: Сменяй поплавковия механизъм :wink:
andy2000 - специалист
Не е ли в крайна сметка проблемът, че празнещият механизъм, не пълнещият (поплавъка), е дал фира?
Празнещият механизъм пуска постоянно вода, я някое уплътнение е заминало, я нещо друго и постоянно пуска вода, освен веднага след изпразване на казанчето?
Т.е. сменям празнещия механизъм и съм готов или твърдо стоите зад поплавъка? :-D
nikolovvd - майстор
Ново тоалетно казанче в Практикер е от 27 до 40 лв.
При цена 10 лв. средно за единия механизъм аз лично бих предпочел да дам 27 лв. за ново вместо да си бия главата със старото.
kozl - майстор
andy2000 написа:
Тече постоянно, спира за малко след изпразване, докато се напълни. :?
andy2000 написа:
Не е ли в крайна сметка проблемът, че празнещият механизъм, не пълнещият (поплавъка), е дал фира?
Празнещият механизъм пуска постоянно вода, я някое уплътнение е заминало, я нещо друго и постоянно пуска вода, освен веднага след изпразване на казанчето?
Т.е. сменям празнещия механизъм и съм готов или твърдо стоите зад поплавъка? :-D
Има някакво противоречие в обясненията ти.
"спира за малко след изпразване докато се напълни" - Това вярно ли е? "Празнещия механизъм пуска постоянно вода" - А са де спира ли или не спира да спира :lol: :lol: :lol: С тези подвеждащи обяснения как очакваш точен отговор :? А "веднага след изпразване на казанчето" едно и също ли е с "докато се напълни" :?
Ако да причината ти е в у-вото с поплавъка, защото като се надвиши нормалното ниво не спира притока на вода в казанчето, а най-вероятно само го намалява. Нивото се покачва и водата протича през преливника на "камбаната" към тоалетната чиния.
Сам провери като затвориш входящата вода при пълно и протекло казанче. Не ползвай водата за известно време, примерно час и следи дали се стича в чинията вода от казанчето.
kr1100 - майстор
Щом теча не е от механизма за пълнене , то е от изпразващия механизъм.
Най-отдолу има 1 гума , която ляга в отвора на казанчето и уплътнява. Тази гума е станала на дърво или е започнала да се рони. Има 2 размера на централния отвор на гумата. Механизма се сваля целия със завъртане около остта си/ забравих на коя страна са фиксиращите чопове/.
Но както казаха по-нагоре по-добре ново казанче / защото като се съберат цените на гума, пълнещо устройство става безмислена играта по замяната им.
nikolovvd - майстор
andy2000 написа:
Т.е. сменям празнещия механизъм и съм готов или твърдо стоите зад поплавъка? :-D
Щом след изпразването на казанчето теча спира докато се напълни и протича отново, то проблема е или в поплъвъка (може би е пълен с вода), или в затварящият клапън - не спира водата и казанчето се препълва. Теча ти се появява от преливника на изпразващия механизъм. Това е направено като защита, за да не се наводниш при ситуация като твоята.
Мисля че ти обясниха как да тестваш пълначката. Просто отвори казанчето и дръпни лоста на затварящия клапън докато водата спре. Изчакай да се оттече излишната вода и ще видиш, че няма вече теч. Това трябва да ти даде отговор къде е проблема. Ако смениш пълнещият механизъм ще си решиш проблема на първо време, но понеже казанчето е старо и както писаха колегите и гумените уплътнения ще са за подмяна, то ти се оформя една сметка, която ще е около и над 50% на новото казанче.
В крайна сметка изборът е твой!
chapara - майстор
Грабвай тва и не се занимавай с глупости :wink:
http://baniabox.bg/product/5026/stenno- ... a-duo.html
p.v.x - майстор
Грабвай цитираното казанче.
29 лв.- Какво му плащаш.
Да не стане така да засенчите темата за Пасатко.
nikolovvd - майстор
Няма шанс! Там пишат професионалисти! :)
kr1100 - майстор
nikolovvd написа:
Няма шанс! Там пишат професионалисти! :)
:? да сега ,ако сменя това сонова, ама да е с 2 лв по-евтино, ама ми е далече, а пък и инструмент трябва да се купува, ама с клещи дали не става .....
Там Тинки е купил цяла гарнитура метална , ама има разновидности и как се монтира гумения уплътнител под или над гарнитурата :? :? :? -има си темичка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Теч от тоалетно казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: