• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
нед авг 13, 2023 8:45 pmchapara написа:
И :? [-( , нещо по темата, всъщност няма значение :x
Е вътре де, според мен.
Нов жокер.
нед авг 13, 2023 6:22 amsvg написа:
... Проблема е, че постоянно сълзи и след 7-8 минути започва да пълни. По-малко, но сълзи.
chapara - майстор
Ако така като гледам съветите :? Не знам тогава к'ви силикони, к'ви пет лева. Само реглаж на бутона трябва. Убеден съм че няма свободен ход и поплавъка, камбаната остава под напрежение и прелива.
нед авг 13, 2023 8:59 pmchapara написа:
Ако така като гледам съветите :? Не знам тогава к'ви силикони, к'ви пет лева. Само реглаж на бутона трябва. Убеден съм че няма свободен ход и поплавъка, камбаната остава под напрежение и прелива.
нед авг 13, 2023 6:22 amsvg написа:
...
Благодаря за съветите!
И аз!
Имам опит само с уплътнението на изпразването.
svg - специалист
нед авг 13, 2023 8:59 pmchapara написа:
Ако така като гледам съветите :? Не знам тогава к'ви силикони, к'ви пет лева. Само реглаж на бутона трябва. Убеден съм че няма свободен ход и поплавъка, камбаната остава под напрежение и прелива.
И мен ме навежда на тази мисъл. Както писах по-горе, по-трудно се натиска бутона. И да, няма празен ход. Ще го погледна и него път да видим има ли как да се регулира... :)
Добро утро!
chapara - майстор
Добро да е, има начин. На изуст не го знам, но ще го намериш. Ако разглобяваш си снимай всяка стъпка, чееее😁 Провери си и цедката на входяща вода, така за всеки случай
Успех.
svg - специалист
Мисля, че открих проблема :supz: :supz: Който се оказа май в мен! :-D :-D :-D :-D

На снимките, се виждат 2те вътрешни части на механизма. Едните чопчета са по-големи, другите по-малки. Завинтил съм едната част на по-големите, така то не стяга добре и от там при натискане на копчето, жилото разбутва двете части. Със зелен цвят съм очертал правилните чопчета. Идея си нямам, тези по-големите за какво са... :? :? :?
Прикачен файл:
DSC_0006.JPG
Прикачен файл:
DSC_0005.JPG
zz_stefanov - майстор
Големите трябва да ти помогнат да въртиш цилиндъра на механизма.
svg - специалист
пон авг 14, 2023 2:51 pmzz_stefanov написа:
Големите трябва да ти помогнат да въртиш цилиндъра на механизма.
За да се намести така, че да не пречи на жилото. Предполагам!

Хм...от както го наместих последно, само 1 път почна да изпуска/сълзи. Натиснах копчето до край и изчаках цялата вода да се изтече. От тогава няма проблеми. Но ще го следя пак.
chapara - майстор
Има ли сега свободен ход, стана ли лек бутона и жилото не трябва да има и най малко усукване. Мисля че затягането към казанчето беше последно, за да е всичко хлабаво и леко. Ма то са хиляди механизми. Най добрия за мен е с въздушната помпичка, а и най опростен!
Спаси май кожата😉
svg - специалист
Не, няма празен ход. На предния механизъм имаше. Ще го мисля още...да се дам на една пластмаса ли? :-D :-D :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Теч от тоалетно казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: