Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
p.v.x - майстор
lov написа:
Врабец като не си на ясно няма да се мяташ в дълбокото.
И ти като писателя , си хвърлил боба , и знаеш за какъв ключ иде реч.
Ей тъй , без снимка , и без спецификация разбрахте , че ключа е патентован и под запрещение да се прави дубликат. :lol: :lol: :lol:
И какво , ще го отнесе ключаря.
Че той само вида на материала на матрицата да е различен с един компонент от сплавта и си е друг ключ(патентното право е избегнато).
Ама нали да сте в играта.
Сега чакам и Владо да метне някой линк.

:rock:

пп.Умната с тона.
Не ви ли идва на ум , че понякога изгубването и намирането , може да е постановка. :?:
Приятели нищо не разбрах от това което казвате, очевидно някой може да си помисли, че питам с някаква злонамерена цел. Не ми трябват подробности как, къде или защо, интересуваме само дали за тези няколко часа, в които ключа ми вися на бара в заведението, някой може да е го е издубликирал или не, и трябва ли да казвам на нашите или няма повод за притеснение. Не разбирам нищо от брави, знам само, че сме с тази брава от над 10 години, но на два пъти баща ми сменяше ключовете с друг касов патрон, защото нещо се прецакваше. Имаме само три ключа, нашите все са ми казвали не го губи, че друг нямаме. На ключа има цифрови инициали, от другата страна пише Pattented, на върха пише Made in Italy и Secure Me.
dobcho_vn - специалист
Като оставим спора на настрана, забравен/загубен ключ и после намерен/не открит, задължително се сменя патрона с нов, колкото и ценово да не е лице приятно.
Няма неща на тоя свят, еле с тия 3D принтери, което да не може да копира и направи. Няма. Казано, макар и по друг повод, сигурността на първо място!
kozl - майстор
p.v.x написа:
kozl написа:
Това не го спасява от копиране. Зависи от интереса.
Аз имам ключ, за който отказват да ми направят дупликат, но ми е ясно, че е поради финансови причини, а не защото не могат.
Що?
Този които ти прави дубликата , той ли ще ти плаща услугата. :lol: :lol:
Като няма какво да правите ръсите. :rolleyes:
:rock:
Не ве, но и аз няма да платя, а он е много по-чат отколе тебе :lol:
VLADO66 - майстор
Има ключове които се вадят с придружаваща ги карта, на която е написан собственика на ключа и са изброени номерата на копията към картата.Това не спасява ваденето на дубликат, но заготовките на такива ключове могат да се купуват само от членове на съюза на ключарите.Те се пазят от издънки, защото може да им замине бизнеса.
nikolovvd - майстор
По кое време беше на бар, защото по принцип на бар се ходи след 17-18 часа, а тогава ключарите затварят и много трудно можеш да ги върнеш обратно на работа.
От друга страна на ключа има цветна пластмаса, ако е този тип за който си мисля. Ключа със синята "шапка" е добре да не се губи, а другия с червена или по-скоро розова е за едно завъртане. Обикновено се дава на някой който ти е на гости или ти работи/ремонтира нещо в жилището.
Бравата е SecureMe Made in Italy, и трите ключа са със синя шапка но тя се вади лесно. Обаче като каза за червена шапка, като живях на квартира хазяите ми бяха дали такъв с червена шапка и винаги си заключвах двойно с него. На бар не съм бил, бяхме на кафе сутринта в заведение към 8, върнах се около 11 и нещо, ключа бяха го зарязали на бара- плота и момичето каза, че някакви момчета го били намерили уж паднал на до вратата отвън, аз имам дупка в джоба на дънките. Реално е почти невъзможно да знаят къде живея, но пък се събират всякакви там. После нещо да не стане по моя вина. Това се случи миналата седмица като валя снега.
Въпросът ми беше, за такъв тип ключове не трябва ли предварително да поръчат заготовки, някакво прецизно рязане на машина знам ли, невъзможно е за такъв период от време по моя преценка. Едно аверче вчера си говорихме и каза, че е достатъчно само да вземели мерки за части от секундата и го правели. Аз не мисля, че би било толкова лесно, затова питах ако някой знае
lov - майстор
p.v.x написа:
И ти като писателя , си хвърлил боба , и знаеш за какъв ключ иде реч,,.......................
И какво , ще го отнесе ключаря:
Говора по принцип за някои видове заключвщи системи. Иначе мога да ти дам ключа от един апартмент и да се пробваш да му извадиш копие ама не в България. Гарантирам ти че че докато излезеш ще са те окопчали ако не представиш документ за собственост. Никой не ти говори за патентоване и матрици. Идеята е съвсем друга. Застрахователните компании плащат много повече и трябва да ти е много яко дупето ако си решил да се правиш на тарикат. Пък ключаря вече е като куче набедено за бясно. Не знам дали се сещаш какво го правят.
p.v.x - майстор
lov написа:
Говора по принцип за някои видове заключвщи системи.
От теб , само на хубави неща съм се научил.
И от Владо , и от Даскала , и от др.(да не забравя бай Фил).

Идеята е , че почти всяка нова тема , се замества от елементарен отговор , в принципно разискване на проблема.
И вече , не можем да се спрем , кой колко знае.
Сега , Червени шапчици, първи сняг , Дядо Коледа през комина , и тн. :-D
А иначе , отговора по темата е ясен.
Народа го е казал - Вържи попа , да ти е мирно селото.
А не - Ела Кумчо изяж ме , казала червената шапчица(на ключа).

:rock:

пп.Няма лошо - Лаф да става.
ESPACE - майстор
Luciles написа:
Бравата е SecureMe Made in Italy, и трите ключа са със синя шапка но тя се вади лесно. Обаче като каза за червена шапка, като живях на квартира хазяите ми бяха дали такъв с червена шапка и винаги си заключвах двойно с него. На бар не съм бил, бяхме на кафе сутринта в заведение към 8, върнах се около 11 и нещо, ключа бяха го зарязали на бара- плота и момичето каза, че някакви момчета го били намерили уж паднал на до вратата отвън, аз имам дупка в джоба на дънките. Реално е почти невъзможно да знаят къде живея, но пък се събират всякакви там. После нещо да не стане по моя вина. Това се случи миналата седмица като валя снега.
Въпросът ми беше, за такъв тип ключове не трябва ли предварително да поръчат заготовки, някакво прецизно рязане на машина знам ли, невъзможно е за такъв период от време по моя преценка. Едно аверче вчера си говорихме и каза, че е достатъчно само да вземели мерки за части от секундата и го правели. Аз не мисля, че би било толкова лесно, затова питах ако някой знае

Стига пита ами вземи се разходи до ключари и поискай да ти направят копие. Така ще разбереш колко е секретен и колко трудно може или не да се направи копие

Тема "Загубих ключ от вкъщи, но го намерих" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: