Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,

Бих искал да помоля за съвет. Наскоро наехме майстори за ремонт на апартамент. Проблема е, че след като шпакловаха, по стените и таваните има кухи места, а на тавана в едната стая даже има и напукана шпакловка. Майсторите казват, че проблема не е в тях и такива неща не ги поправят, а местата, които бият на кухо са доста и ме притеснява, че няма да издържат дълго. Повече ме притесняват таваните, отколкото стените, заради гравитацията. Не знам къде е проблема, но от моя гледна точка аз си плащам за шпакловка, а тя се е отлепила. Не знам какви материали са ползвали и дали са качествени. Твърдят, че преди да шпакловката са нанесли грунд. :?:
nikolovvd - майстор
Ако не са махнали мазилката и с грунд и без грунд все тая.
За съжаление ще се наложи да се свали шпаклонката и мазилката под нея, отново да се грундира и шпаклова. Ако не си им платил не давай и стотинка.
p.v.x - майстор
Уточняващ въпрос - Стените(картона) на лепене ли е , или на конструкция?

:rock:
nikolovvd написа:
Ако не са махнали мазилката и с грунд и без грунд все тая.
За съжаление ще се наложи да се свали шпаклонката и мазилката под нея, отново да се грундира и шпаклова. Ако не си им платил не давай и стотинка.
Да, старата мазилка не са я махали. На няколко места, на които биеше на кухо, махнах тяхната шпакловка и под нея се вижда стария латекс (знам какъв беше цвета на стените, няма как да го сбъркам) и са шпакловали върху него. Платил съм им, но не цялата сума.
p.v.x написа:
Уточняващ въпрос - Стените(картона) на лепене ли е , или на конструкция?
Няма картон. Шпакловката е директно върху стената.
ssmmaaa - специалист
Ако не е грундиран латекса може да се получи това. Възможно е под латекса да има постна боя(ти ще кажеш така ли е),тогава трябва да се премахне. При шпакловка винаги може да започне някъде да се получи отлепване на шпакловката с мазилката.

Тема "Моля за съвет: Кухини по тавана и стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: