Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
preslav - майстор
VLADO66 написа:
Аз ползвам овърдрафт по сметката където ми превеждат заплатата и съм спокоен че ако имам извънредни разходи, няма проблем да ги покрия.
Овърдрафтът е решение, което никога не съм ползвал, но имам приятели, които често прибягват до него.
Като цяло, който не може да си прави сметката не го оправя нито кредитна карта, нито овърдрафт и цял живот е в догон.
Lisko - майстор
Заемът по принцип е добро нещо. Дава възможност да си купиш веднага вместо да чакаш да "се събере". Примерно млад човек току що почнал работа - да си купи кола. Не кат едно време майкини му да са турили вноска за жигула и чак след 20 години да й "излезе номерът".
Останалото е да си реалист какво можеш да си позволиш, за колко време ще го изплатиш и с какви лихви.
gnt69 - майстор
preslav написа:
Аз съм старомоден и всичко си плащам с дебитна карта - поне съм сигурен, че се простирам само според чергата си. Друга е работата с модерната ми колежка, плаща таксите на 2 кредитни карти, щото на една не и отпускат повече от 1000 лв. къде и как ги ползва не знам, но приказките и са да имала резерв в случай на нужда. Тук вече става въпрос за фукня, а не за работата, която ти си вършиш с картата. И не знам защо ти се налага да носиш едни пари от тука там при условие, че интернет банкиране има почти всяка банка.
Не знам цял свят е със кредитни карти. А за чергата е друга бира. Ако имаш култура на харчене не е страшно. На дъщеря ми от 10 годишна и давам пари първо седмични, после като порасна за месец напред, да се научи да има пари и да ги харчи за каквото и трябва. Сега в момента е в Германия учи разполага с пари в брой, разполага с кредитна карта която не е с 1000 лева лимит и се справя детето. :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
preslav написа:
Аз съм старомоден и всичко си плащам с дебитна карта - поне съм сигурен, че се простирам само според чергата си. Друга е работата с модерната ми колежка, плаща таксите на 2 кредитни карти, щото на една не и отпускат повече от 1000 лв. къде и как ги ползва не знам, но приказките и са да имала резерв в случай на нужда. Тук вече става въпрос за фукня, а не за работата, която ти си вършиш с картата. И не знам защо ти се налага да носиш едни пари от тука там при условие, че интернет банкиране има почти всяка банка.
Не знам цял свят е със кредитни карти. А за чергата е друга бира. Ако имаш култура на харчене не е страшно. На дъщеря ми от 10 годишна и давам пари първо седмични, после като порасна за месец напред, да се научи да има пари и да ги харчи за каквото и трябва. Сега в момента е в Германия учи разполага с пари в брой, разполага с кредитна карта която не е с 1000 лева лимит и се справя детето. :partyman:
Да ти е жива и здрава дъщеричката! Аз пък преди 8 години зарязах моята в Дания с едни 12000 лева - дадох и ги на куп и и казах, че това са ми възможностите, ако иска да ги изхарчи за месец, ако иска за година, ако иска да се прибира, ако иска да си търси работа и да се самоиздържа. Ами прибра се в края на миналата година за стаж, не броя прибиранията за празници, ходенията до Китай, семестрите в Австралия. Ще си изкривя душата ако кажа, че повече и лев не съм и дал, ама дали има или няма 5-6 хиляди с уговорката, че това е заем.
Всеки знае себе си - аз съм ръб, което не значи, че не обичам децата си, но и да ги дундуркам до пенсия не възнамерявам.
Аз имах предвид втора дебитна карта по друга сметка разбира се не по същата :D
fbr - майстор
Producenta написа:
Аз имах предвид втора дебитна карта по друга сметка разбира се не по същата :D
Сега пък въобще не те разбрах. Каква опасност съзираш в такъв случай, въобще не ми ясно. Ти можеш да отвориш сметка и без да имаш карта към нея, и да си прехвърляш средства в нея, в безопасност, така да се каже. Но за твоя случай, има продукт в някои банки, в които през интернет може да си прехвърляш средства в една и съща сметка, но в различни компоненти на тази сметка, при което, те стават "скрити" за картата, и не могат да бъдат изтеглени.

Тема "Безопасно ли е използване на 2ра дебитна карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: