Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, мисля да си изкарам втора дебитна карта която да я ползвам да си държа по-голямата част от парите и да не я ползвам нито по банкомати нито за онлайн пазаруване, а само чрез myfibank(дори да ме хакнат може да се прехвърля само по мои сметки) да си прехвърлям малки суми в другата дебитна карта която активно ще я ползвам.
Според мен по този начин няма как посмъртно да ми бъде източена вия как мислите?
preslav - майстор
Producenta написа:
Здравейте, мисля да си изкарам втора дебитна карта която да я ползвам да си държа по-голямата част от парите и да не я ползвам нито по банкомати нито за онлайн пазаруване, а само чрез myfibank(дори да ме хакнат може да се прехвърля само по мои сметки) да си прехвърлям малки суми в другата дебитна карта която активно ще я ползвам.
Според мен по този начин няма как посмъртно да ми бъде източена вия как мислите?
Аз не мисля - втората дебитна карта ще ти гълта по още едни 1.50 на месец за обслужване, не така стои въпроса със сметка без дебитна карта, но зависи от банката - транзакциите са възможни винаги.
iliya_i - майстор
Producenta написа:
Здравейте, мисля да си изкарам втора дебитна карта която да я ползвам да си държа по-голямата част от парите и да не я ползвам нито по банкомати нито за онлайн пазаруване, а само чрез myfibank(дори да ме хакнат може да се прехвърля само по мои сметки) да си прехвърлям малки суми в другата дебитна карта която активно ще я ползвам.
Според мен по този начин няма как посмъртно да ми бъде източена вия как мислите?
А защо в този случай сметката трябва да е с карта? Не може ли да си държиш парите на разплащателна сметка или безсрочен депозит? Със сигурност е по-безопасно.
djendov - специалист
Аз все си мисля, че хакнати, клонирани и всякви такива узмами са застраховани и банката възстановява парите? :?
Lisko - майстор
djendov написа:
Аз все си мисля, че хакнати, клонирани и всякви такива узмами са застраховани и банката възстановява парите? :?
Ако си се обадил овреме. С малките букви пише че трябва да си държиш под око извлечението.
djendov - специалист
Някой банки за лев-два на месец ти пращат на смс всички транзакции.
Аз получавам заплатата си в една сметка, а имам изкарана дебитна карта на сметката на жена ми. Така прехвърляме определена сума в нейната сметка за разходи и плащаме всичко от там. Моята сметка няма дебитни карти. Така се спестява таксата от втора сметка, ако това е целта. А и в днешно време си е грехота на няколко дена да не си отваряш сметката. Аз редовно го правя при все, че в кеш почти никъде не плащам. Даже и 2 фиша имам вече, щото катаджиите нямат ПОС терминал....
Lisko - майстор
Само за протокола,
Аз не ползвам дебитна карта повече от един път годишно и пари в брой повече от 4-5 пъти годишно. Всичко минава през кредитната, която връща определени проценти според колко и къде е похарчено. За дебитната ми карта (разплащателна сметка да го наречем) не плащам нищо на месец. За кредитните по принцип не плащам нищо с изключение на гореспоменатата. Приходите от нея надхвърлят 5-кратно разходите. Есемеси или емайли от кредитните карти пристигат за всяка транзакция, без допълнителни такси.
preslav - майстор
Lisko написа:
Само за протокола,
Аз не ползвам дебитна карта повече от един път годишно и пари в брой повече от 4-5 пъти годишно. Всичко минава през кредитната, която връща определени проценти според колко и къде е похарчено. За дебитната ми карта (разплащателна сметка да го наречем) не плащам нищо на месец. За кредитните по принцип не плащам нищо с изключение на гореспоменатата. Приходите от нея надхвърлят 5-кратно разходите. Есемеси или емайли от кредитните карти пристигат за всяка транзакция, без допълнителни такси.
Да, ама тук е булгаристан и банките не са нищо повече от лихварски сдружения и печелят основно от такси. Едната банка да бутне таксите нагоре и всички други я последват, което обезсмисля търсенето на подходяща банка, просто се набутваш в коя да е и се надяваш поне да не гръмне.
Virtex - майстор
А и не само таксите - в щатите и Канада ползват главно кредитни карти, тук масови са дебитни.

Както и на други места главно са chip & pin, докато там са с подпис.

Идеята е системите трудно може да се сравняват...тук искат 40-60лв на година такса за кредитна, 'на запад' често ти я издават лесно, за да трупаш евентуално кредит и да печелят.
5kof - специалист
Миналата година след F1 на Хунгароринг ми откраднаха портмонето, докато чакахме влака за Будапеща. Вътре имах около 5лв във форинти, билетите за влака и дебитната ми карта. Веднага щом разбрах, че съм преджобен, още от влака се обадих на Борика и блокирах картата, която беше някаква Виста. Но ми остана Мастер карт по същата сметка, която предвидливо бях оставил с други документи в сейфа в хотела. Така имах възможност да си ползвам активите и продължа европейската обиколка, защото Будапеща беше едва втората спирка от пътуването ми.Винаги ще бъда благодарен на голямата ми дъщеря, която ми даде този ценен съвет да си извадя втора карта по същата сметка преди пътуването.

Тема "Безопасно ли е използване на 2ра дебитна карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: