• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
muhala - майстор
Zdrav4i написа:
Зидарията е под формата Г
Добре де не можеш ли на друга стена да го монтираш и да спиш спокойно ?
Според мен няма да падне, но не искам да се изказвам категорично, за да мога и аз да спя спокойно :) :drinkers:
preslav - майстор
muhala написа:
Zdrav4i написа:
Зидарията е под формата Г
Закачи едната "лапа" на ъгъла!
Преди да качиш бойлера набий шиш 50 санта, извикай двама комшии, набирайте се, правете коремни, бесете се - ако не падне стената повикай и жената, ако и тя не се справи закачай бойлера.
nikolovvd - майстор
В предложеният от мен вариант изходих точно от проблемите при пробиването на подобни тухли. Ако се слагат само крепежни елементи (дубели например), то отворите ще трябва да се пробият много внимателно и без никакви удари/вибрации. Този тип тухли са големи боклуци. Ако се улучи пробивания отвор да е между 4 отвора на тухлата, както е показано по-горе и тухлата се разтроши, ще се получи поне 20 мм дупка. Тук важи с пълна сила правилото на куршума - малък входен и огромет изходен отвор.
Отворите се прибират много внимателно с няколко различни свредла - от малък към по-голям диаметър. Бавно и без натиск. Болтовете се заваряват предварително за винкелите и след това като се промушат през ревизиония отвор се прекарват през пробитите отвори. Поне аз не виждам друг начин за монтаж на носещите болтове/анкери или както им се казва.
preslav - майстор
nikolovvd написа:
В предложеният от мен вариант изходих точно от проблемите при пробиването на подобни тухли. Ако се слагат само крепежни елементи (дубели например), то отворите ще трябва да се пробият много внимателно и без никакви удари/вибрации. Този тип тухли са големи боклуци. Ако се улучи пробивания отвор да е между 4 отвора на тухлата, както е показано по-горе и тухлата се разтроши, ще се получи поне 20 мм дупка. Тук важи с пълна сила правилото на куршума - малък входен и огромет изходен отвор.
Отворите се прибират много внимателно с няколко различни свредла - от малък към по-голям диаметър. Бавно и без натиск. Болтовете се заваряват предварително за винкелите и след това като се промушат през ревизиония отвор се прекарват през пробитите отвори. Поне аз не виждам друг начин за монтаж на носещите болтове/анкери или както им се казва.
Аз пък го виждам с нещо подобно https://www.google.bg/search?q=%D1%82+% ... 6WJFQ1GJkM:
nikolovvd - майстор
Сложността идва от това, че ревизионият отвор е на около метър под мястото, където трябва да се монтират болтовете. Ако имаше пространство можеше да се направи много по-добре, но ограниченията не дават възможност да се направи най-доброто.
Zdrav4i - напреднал
Nikolov ревизията е на 1.20 от мястото на монтажа и ревизията ппзволява да набутам максимум 1.20 м винкел така че, няма да лесно
nikolovvd - майстор
Ако беше лесно, тази тема нямаше да я има. :)
muhala - майстор
Снимай помещението да се ориентираме малко по-добре.
preslav - майстор
nikolovvd написа:
Сложността идва от това, че ревизионият отвор е на около метър под мястото, където трябва да се монтират болтовете. Ако имаше пространство можеше да се направи много по-добре, но ограниченията не дават възможност да се направи най-доброто.
Метър под мястото на болтовете е облекчение, а не сложност - представи си вилица, която промъкваш през отвора, захапваш главата на крепежа и стягаш от външна страна. Единствения проблем е да накараш жената да държи вилицата докато ти стягаш или обратното, ти държиш, тя стяга.
Zdrav4i - напреднал
Ето

Прикачен файл

rsz_img_20170215_190925.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Монтаж на бойлер на куфар от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: