• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Hoвoceлckи - майстор
Hoвoceлckи написа:
Тавана поне здрав ли е?
Това не си го видял нали? :wink:
preslav написа:
И не говорим за вадене на пирон с теслата, а за падане на стена!
Познат ми този твой любим похват да вадиш от контекста, но си е за твоя сметка. Който е в час много добре разбира, че става дума за идейно подсещане. Ако пак не вдяваш, на теслата натискаш с няколко килограма на лост от първи род в съотношение 3/1. За бойлера сам си ги сметни какви са силите :wink:
Zdrav4i - напреднал
Закрепването на бойлера е само от горе и подпиралка от долния край като са повечето на Теси вертикален вариант от 80л.
Надявам се до изграждане на нова стена да не се стига но варянта за окачване на Nikolovv ми допада, няма да много лесно като изпълнение но ще е надеждно.
Другия вариант е да пробия тухлената стена и панелната зад тухлената, дълга шпилка 60 - 70 см и планки от двете страни, минуса при този вариант е че ще виждам планки и гайки в коридора си + това панелната стена трябва да бъде пробита много прецизно заради дата че, минават щрангове за студена, обратна вода вентилационна тръба.
Zdrav4i - напреднал
Това е по отношение на окачването...но не означава че, не може да се промени тази идея...по-скоро исках мнение относно товароносимоста на стената...
nikolovvd - майстор
Стената ще понесе тежестта. Проблем може да възникне, ако си на висок етаж при по-силно земетресение.
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Hoвoceлckи написа:
Тавана поне здрав ли е?
Това не си го видял нали? :wink:
preslav написа:
И не говорим за вадене на пирон с теслата, а за падане на стена!
Познат ми този твой любим похват да вадиш от контекста, но си е за твоя сметка. Който е в час много добре разбира, че става дума за идейно подсещане. Ако пак не вдяваш, на теслата натискаш с няколко килограма на лост от първи род в съотношение 3/1. За бойлера сам си ги сметни какви са силите :wink:
По принцип добре си комуникираме с теб, но в случая ме нервиш и то много!
Видях, че тавана не е гредоред и всякакви питанки в тази посока отпаднаха, да не говорим, че подкрепих идеята ти за "колове" залостени в пода и тавана.
Нищо не съм вадил от контекста - хайде сега ми кажи с тесла подобна на рамерите на бойлер какъв пирон ще извадиш - къде в сметките остана https://www.youtube.com/watch?v=t2dzXGmfmw4
nikolovvd - майстор
Твоите градски - "На тслата дръжката". :lol:
preslav - майстор
nikolovvd написа:
Твоите градски - "На тслата дръжката". :lol:
Ами има там едни сили дето съм ги позабравил вече, лостове, рамена, опорни точки, поли с пасти и други (щях да кажа педерасти, ама се въздържах) - нямам предвид тук пишещите, а ония дето са си писали някакви закони, а ние сега трябва да се мъчим да им учим постановките.
zdravcho - специалист
Само като предложение (рисувах върху чертежа на колегата, за което се извинявам)
Прикачен файл:
krepej.jpg
krepej.jpg (23.28 KиБ) Видяна 1480 пъти
Обаче май е неизпълнимо, като се има предвид малкия ревизионен отвор. Освен ако не си като оня доктор гинеколог, дето станал авто монтьор и правил ремонт на ДВГ през аспуха. А и гайки и планки в коридора...... Колкото до подсилване на стената и пренасяне на силата на натиск от крачето на бойлера, може просто да сложиш на съответното място някаква разпорка - по дебела летва, тръба, П -образен или правоъгълен профил. Въпреки че този натиск не е много голям - също съм с Теси 80л дълъг вариант, не се сещам вече за какво, но така както си е монтиран и пълен го отместих въпросното краче от стената съвсем лесно само с пръсти. Подлагане на планки от задната страна на стената, на шпилките за окачалки ще ти е излишен "багер". Както ти каза и Преслав там натоварването не е на опън по дължина на шпилката, а напречно, като срез. Мисля че е достатъчно да пробиеш отворите за шпилките с лек наклон - свредлото да отива леко надолу + някакъв химически анкер. По ме притеснява дебелината на стената, или по-точно липсата на такава - да не се сдробят тухлите от тежестта на бойлера, поради малката контактна повърхност с шпилките. Ама нали има и два реда плочки и лепило. Горната част на стената как е свързана с тавана - има ли добра връзка, фуга...? От снимката изглежда право зидана, да няма корем. А бе дай и снимки на интериора
preslav - майстор
zdravcho написа:
също съм с Теси 80л дълъг вариант, не се сещам вече за какво, но така както си е монтиран и пълен го отместих въпросното краче от стената съвсем лесно само с пръсти.
Ами това чаках, аз също съм го пробвал, ама нека усилвателите и те да отидат и да си повдигнат бойлера.
Баси инженерната тема, ама като съм учил само до трети клас и не знам как се рапределят силите по вертикал и хоризонтал - добре, че не съм инженер, че ще ме е страх да вляза при гинеколога!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Монтаж на бойлер на куфар от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: