• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Hoвoceлckи - майстор
Аз съм до тук. Да, стената може и да не се срути, поне отначало. За мен здравината е под въпрос и аз не бих монтирал нито на себе си, нито на другиго бойлер само на такава стена.
olelemaiko - специалист
Zdrav4i написа:
,след това има плочки лепени с цемент навремето и следващ слой плочка върху плочка.
Каква е гаранцията , че като се пробива-перфорира , няма да се уцели тази или подобна точка.
Какво правим после.

Прикачен файл

image-0-02-05-63c3f27f24de91f2a4c1db7ee3c652e57fd5c886235e5fa994ead71931f6c43b-V.jpg
Zdrav4i - напреднал
Аз мисля че дори и дупка да се уцели ефекта ще е същия ако се уцели и помеждутъка
muhala - майстор
Има ли вариант да го монтираш на друго място ?
chapara - майстор
Закачвай бойлера и не се "фтелясвай" :wink: :roll: :wink: Вземи едни хубави крепежни елементи за монтаж на мивка
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... wNbGGxTi7M:

и нямаш грижи.
muhala - майстор
chapara написа:
Закачвай бойлера и не се "фтелясвай" :wink: :roll: :wink: Вземи едни хубави крепежни елементи за монтаж на мивка
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... wNbGGxTi7M:

и нямаш грижи.
Не би ли било по-добре с химически анкер щом тухлата не е плътна ?
Иначе крепежите на Фишер са ми фаворити.
Zdrav4i - напреднал
Да нпълня дупките с химия не ми пречи дори би било по-добре без значение какъв крепеж ще иПолзвам...но идеята беше за това дали стената понася товара а не за самото окачване
muhala - майстор
Zdrav4i написа:
Да нпълня дупките с химия не ми пречи дори би било по-добре без значение какъв крепеж ще иПолзвам...но идеята беше за това дали стената понася товара а не за самото окачване
Аз те питах в какво е хваната стеничката отстрани. Според мен ако тухлите на стеничката са вързани с друга стена, няма как да се измъкне зидарията.
Zdrav4i - напреднал
Зидарията е под формата Г
preslav - майстор
Има и още един вариант - захранваш бойлера с 3Х35 квадрата - кабелът ще подпира, а стойката ще нивелира!
Важното е да е здраво баджанак - матраал да има!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Монтаж на бойлер на куфар от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: