• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Zdrav4i - напреднал
Здравейте, изчетох всички мнения за монтаж на бойлери от различен тип и на различни местоположения но никъде не срещнах условия за монтаж подобни на моите.Затова реших да опиша ситуацията за да събера полезни мнения и съвети.
Особеностите при мен са такива че, мястото на монтажа на бойлера (80л. Теси вертикален), е определено да бъде върху стена която, е изградена от тухла единичка решетъчна (на дупки) която е зидана на "паянта" (тоест не е с широката част надолу а е обърната),след това има плочки лепени с цемент навремето и следващ слой плочка върху плочка.Самата стена играе ролята на куфар който прикрива централните ВиК щрангове.
Въпросът ми е по-скоро не как да плача бойлера защото крепежни елементи има какви ли не, а дали самата стена ще издържи товара който бойлера ще окаже в последствие.
Прилагам и снимка от вътрешната стена на стената за да добиете някаква визуална представа.

Прикачен файл

image-0-02-05-63c3f27f24de91f2a4c1db7ee3c652e57fd5c886235e5fa994ead71931f6c43b-V.jpg
image-0-02-05-63c3f27f24de91f2a4c1db7ee3c652e57fd5c886235e5fa994ead71931f6c43b-V.jpg (99.67 KиБ) Видяна 1906 пъти
muhala - майстор
С какви размери е стената и в какво е опряна ?
Hoвoceлckи - майстор
Тавана поне здрав ли е?
Zdrav4i - напреднал
Новоселски - тавана е панел на който е окачен гипсокартон
nikolovvd - майстор
На практика стената е над 10 см. като се сметнат двата слоя теракот и би трябвало да издържи 120-те килограма товар. Ако искаш да се подсигуриш може да се направят от винкел 2 Г-образни конзоли, които в горния край да имат болтове за монтажа на бойлера, а в долната част да опират в отсрещната стена и да прехвърлят част от усилието.
Zdrav4i - напреднал
Варианта с конзолите го мислих и е сложен за изпълнение заради това че вече имам окачен,шпаклован боядисан таван.
nikolovvd - майстор
Ето ми идеята. Конзолата да се сложи от вътрешната страна на куфара.
Ако отвора е малък може да е само от два винкела заварени под 90 градуса.
Прикачен файл:
Нещо такова.jpg
Нещо такова.jpg (24.09 KиБ) Видяна 1883 пъти

Прикачен файл

Нещо такова2.jpg
Нещо такова2.jpg (15.62 KиБ) Видяна 1875 пъти
Последна промяна от nikolovvd на ср фев 15, 2017 11:41 am, променено общо 1 път.
Zdrav4i - напреднал
Ясно, но ми убягва как ще се напъха тази конзола зад стената като достъпа е много ограничен...Ревизия с размери 40х40.
Zdrav4i - напреднал
Иначе за винкелите не се бях сетил и идеята ми допада но въпросът дали стената ще поеме товара остава
nikolovvd - майстор
Диагонала може да се направи разглобяем. Закрепваш горния край с един болт, който затягаш, но не максимално и контрираш гайката с втора, тъй като след монтажа мястото му ще е недостъпно. Като вкараш конструкцията вътре, завиваш и другия болт. Така конзолата ще се монтира вътре и ревизията 400х400 няма да е проблем за винкел 60 мм.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Монтаж на бойлер на куфар от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: