• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nautilus33 - майстор
plamen6703 написа:
nautilus33 написа:
Точно такъв имам предвид :) В нета вървят по около 80лв., но не знаем с какво качество на материала са. Уж го дават да се обработва единица площ за 3 до 5 пъти по-бързо. Не знам дали е чак толкова бързо, но със сигурност е по-бързо отколкото с обикновенна лопата, пък и земята се раздробява по-добре, по-добра аерация.
Не давай толкова много пари за такава лопата, все пак не копае сама :)
Такива лопати имаше за по 40 лв., поне за толкова купих моята. Недей да гледаш по клипове колко "лесно" се копае с такава лопата :) На клипа изглежда като "песен", като я хванеш и почнеш да копаеш с нея е съвсем друга песен :)
Я дай малко повече инфо :) Аз, че няма да дам толкова, няма... за това ще правим. Но кажи как е, да знам заслужава ли си, или да си търся обикновена читава лопата?
plamen6703 - майстор
Не знам на колко години си, ако си младо момче няма да имаш проблеми с лопатата, но аз виждам малко зор с нея :) Годините си казват думата, работата зад "бюро" също оказва влияние и си казва думата. Сина е млад и здрав, но и той не напира много да работи с тази лопата :)
По-добре обикновена лопата, не си на норма, копаеш, спреш, избършеш потно чело, надигнеш павурчето с "бургундско" и пак се хващаш за лопатата :)
nautilus33 - майстор
Ясно. Значи може и да го отложим този проект :)
gnt69 - майстор
yanko78 написа:
Взех от лидл от двата вида лопати и съм много доволен. Изглеждат като от неръждавейка и са доста масивни. :supz:
+1 Аз имам от няколко години от тия хромникеловите от Кауфланд са купувани много добри като изработка и метал.
А за градината трябва механизация. Кило две бензин и газ със мотофрезата. Мани ги тия лопати, за украйчване, да посадиш някое дърво, да разкопаеш около дърветата стават ама за тежка работа трябва двигател да има. :partyman:
yanko78 - специалист
gnt69 написа:
yanko78 написа:
Взех от лидл от двата вида лопати и съм много доволен. Изглеждат като от неръждавейка и са доста масивни. :supz:
+1 Аз имам от няколко години от тия хромникеловите от Кауфланд са купувани много добри като изработка и метал.
А за градината трябва механизация. Кило две бензин и газ със мотофрезата. Мани ги тия лопати, за украйчване, да посадиш някое дърво, да разкопаеш около дърветата стават ама за тежка работа трябва двигател да има. :partyman:
Абсолютно, на мен ми трябват за дребни неща. Някоя количка бетон да забъркам, някой дънер ако трябва да вадя да окопая около него. Най ме е яд като съм се нахъсал и ми е мерак, да ме предадат някакви кофти инструменти. Дори да не ги ползвам и година, някак си спя по усмихнат като знам, че когато ми потрябва нещо то ще е насреща. Наздраве! :partyman:
Kokar - специалист
Понеже няма условие за цена в запитването - лопати от 10 до 140 лв.:
Лопати Mayer

Купувал съм разни неща на място от магазина (бамбукови колове за домати и др.).
Коректни са и имат складови наличности.

Сещам се, че и две лопати съм купил оттам. Вярно, бордюри могат да изкопават...
saraneron - специалист
Защо не опитате от тук! :)
  • 1
  • 2

Тема "Читави лопати откъде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: