• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
plamen6703 - майстор
Гост написа:
Djack написа:
Недей слага вино бе човек, слагай ракията! Достатъчно си го плакнал, стига му толкова! :partyman:
Ще я слагам. Макар, че ми мирише на пушек и е ясно, че първата ракия ще се осмърди и после к'во ще я правя? То е ясно, де- в казана и на преварка, когато варя нова ракия. Аз ракия не преварявам, щото с преварката се губи аромата на плода, от който е направена.
Не ти ли дойде байгън от толкова професионални мнения за това буренце :)
Първата ракия, ако е омирисана е добре да я насочиш към канала... това ти ще го решиш... другата дано е добра и е по вкуса ти.
Аз също не преварявам ракия... държа да запазя аромата на ракията. Но каквото както казват братушките вкус и цвет товарища нет. Наздраве :partyman:
Гост - специалист
Байгън ми дойде от лиричните отклонения, а дадените съвети- все противоречиви...Но- това е нормално за един форум-всеки си има собствено мнение.
Как ще изхвърлям ракия в канала? Ракия е това, не зелева чорба!
И,да-изяснил съм си вече какво да правя, благодаря на писалите в темата.
Djack - специалист
preslav написа:
Тошко написа:
Гост написа:
Бях насочен към него, ако толкова искате да пишете за казани, колони и варене на ракия- пишете там.
Мислех, че вече си наясно с това какво да правиш с бурето, но явно не си чел там.
С водка, спирт и т.н.т не се плакне буре, а се изтощава. За последно пиша в темата, само да поясня на Djack, че това с метанола и разделянето на фракции в бидона е една много голяма заблуда.
Не бързай да си ходиш - полезен си в този форум! Не, че Djack ще те чуе, ама има други, които повече четат и по-малко раздават акъли.
Това не можах да го разбера?
А разделяне има винаги, когато нямаме 100% хомогенен флуид! Не случайно първите дни имаме остра миризма, която в последствие изчезва!
Поздрави!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Как да обработя дъбово буренце за ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: