• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nautilus33 - майстор
И така може :)
lpoik - специалист
Хубаво е да имаш и помощник окло теб. :partyman:
aiako - специалист
Най-добре изгледай няколко клипа в интернет за начало.
Стъклореза , ако е над 5 лева и е нов трябва да е достатъчен за обикновенна работа.

Иначе като основни насоки
Основата върху която режеш трябва да е по голяма от стъклото, например на кухненска маса.
Поставяш една непотребна хавлиена кърпа и стъклото отгоре. Приготвяш сш инстромента и го потапяш в масло - предпазва режещата част ! Важно е как започваш сряза , но за съжаление това не мога да го обясня трябва си упражнение и да гледаш някой как го прави.
Общо взето е като с рязането на плочки, трябва упражнение ...
nautilus33 - майстор
Честит празник!
И благодаря за съветите. Определено ще ми помогнат, понеже и повърхността върху, която поставих стъклото беше доста малка и при това неравна. Та, надявам се утре да има ефект :)

ПП с както масло да намажа колелото на стъклореза?
Junak - майстор
nautilus33 написа:
ПП с както масло да намажа колелото на стъклореза?
По скоро със светилна газ
nautilus33 - майстор
Щото и аз съм чувал за спирт за горене.
plamen6703 - майстор
Със спирта за горене, ако искаш можеш да почистиш мястото на стъклото, по което ще минава стъклореза, иначе стъклореза го топи в газ за осветление режи смело :)
nautilus33 - майстор
Значи утре ще се тества. То бая неща ми се събраха, че ще трябва и да се копае и да садя лука :)
antonio1519 - напреднал
Това би ти свършило работа http://www.tashev-galving.com/041+BHL+6 ... 0%B5%D0%B7 .Опитай се да го държиш перпендикулярно на стъклото и не натискай много(изхабяват се по-бързо ролките).Мини на мястото на среза с терпентин,преди да го срежеш.Както са ти казали за рязане на стари стъкла няма гаранция.Потренирай на някое малко стъкло,за да посвикнеш
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка за стъклорез" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: