• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
някои, ако може да препоръча стъклорез, който да е що годе добър. Досега опитах с два различни, и резултатите не бяха много добри. Ще се реже стъкло до 7мм.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Здравейте,
някои, ако може да препоръча стъклорез, който да е що годе добър. Досега опитах с два различни, и резултатите не бяха много добри. Ще се реже стъкло до 7мм.
Не ти трябва препоръка за стъклорез, вероятно и двата ти стъклореза вършат работа, но не си работил със стъклорез и за това нещата може да не случат веднага :) Едно нещо трябва да знаеш, опитите да се реже старо стъкло, което е било изложено дълго време да го грее слънцето, в повечето случаи са напразни опити... става, но резултата няма да е от най-желаните. Просто тренирай малко повече със стъклореза и ще случат нещата :)
nautilus33 - майстор
plamen6703 написа:
nautilus33 написа:
Едно нещо трябва да знаеш, опитите да се реже старо стъкло, което е било изложено дълго време да го грее слънцето, в повечето случаи са напразни опити... става, но резултата няма да е от най-желаните. Просто тренирай малко повече със стъклореза и ще случат нещата :)
Междудругото точно такова стъкло се опитах да режа. Ами ще се поопражнявам тогава. Иначе кои са по-добри- тези с режещо колело, или с диамант(пъпка)?
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
plamen6703 написа:
nautilus33 написа:
Едно нещо трябва да знаеш, опитите да се реже старо стъкло, което е било изложено дълго време да го грее слънцето, в повечето случаи са напразни опити... става, но резултата няма да е от най-желаните. Просто тренирай малко повече със стъклореза и ще случат нещата :)
Междудругото точно такова стъкло се опитах да режа. Ами ще се поопражнявам тогава. Иначе кои са по-добри- тези с режещо колело, или с диамант(пъпка)?
Точно за тия опити за рязане на старо стъкло с какъвто и стъклорез да го подхванеш, резултата ще е според зависи :)
Понеже и аз като теб се занимавам с "глупости" ;) опитвал съм и с двата вида стъклорези и резултата всеки път е различен :)
Просто тренирай малко на някое непотребно парче стъкло да ти свикне ръката и не повтаряй среза, който си направил... може да ползваш малко газ за горене като потапяш стъклореза, но може и без това... Не забравяй да си пазиш и ръцете от нараняване.
nautilus33 - майстор
Благодаря. В събота продължавам с опитите :)
Иначе бях ги повторил срезовете по няколко пъти даже :shock:
Иначе самата черта на среза с какво е най-удобно да се регулира, т.е. среза да е прав- с обикновена линийка, или си има някакъв друг чалъм.
plamen6703 - майстор
Препоръчвам ти да не повтаряш среза, които си направил със стъклореза. Според размера на стъклото ползвам подходящ линиал, като е препоръчително да изчистиш добре стъклото, където ще минава среза да няма прахоляк и някакви цънки, които да ти компромитират среза... Не трябва да ти пука за резултата, стари стъкла колкото искаш, а за да се научиш да режеш стъкла, няма как да се случи без брак :)
nautilus33 - майстор
plamen6703 написа:
Препоръчвам ти да не повтаряш среза, които си направил със стъклореза. Според размера на стъклото ползвам подходящ линиал, като е препоръчително да изчистиш добре стъклото, където ще минава среза да няма прахоляк и някакви цънки, които да ти компромитират среза... Не трябва да ти пука за резултата, стари стъкла колкото искаш, а за да се научиш да режеш стъкла, няма как да се случи без брак :)
:thumbs:
lpoik - специалист
Може и с малък флекс.Слага се диск за неметал от най тънките,но трябва много внимателно да се направи черта както с елмаз .Аз съм рязал и стари стъкла,не съм имал проблеми.
nautilus33 - майстор
lpoik написа:
Може и с малък флекс.Слага се диск за неметал от най тънките,но трябва много внимателно да се направи черта както с елмаз .Аз съм рязал и стари стъкла,не съм имал проблеми.
И аз за това се сетих, понеже бях рязал шише с диск за стъкло, обаче не с флекс, а тези така наречени дремелчета/гравиори. И резултата е добър, но е доста бавно. Иначе за да направиш добра черта, първо с елмаза тегли един път и после караш по линията оставена от елмаза.
lpoik - специалист
Зазтопоряваш една летва и караш по нея вниматено,можеш и по дълбок срес да направиш.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръка за стъклорез" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: