• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
theurgist - специалист
Става всички така го правят и се получава :-D
Todor - специалист
Aз съм лепил с препарат за почистване на стъкла. Пръска се обилно с него и с помоща на шпатулка (пластмасова) се избутва течността. Става перфектно.
Имам вече залепено перфофолио на стъкло. Краищата не са залепени добре и са се подвили. Опитахме да ги залепим наново с пистолет за горещ въздух, залепнаха, но след два дни пак се подвиха. Някакви идеи за по-траен резултат? мислех си за пистолет за горещ силикон...
piron45 - майстор
Най доброто е смяна на фолиото и по добро залепване. Когато се лепи се оставя парчето да е по голямо и след качествено залепване се изрязва с макетен нож. Така съм направил на няколко прозореца, че не ми се даваха пари за специално стъкло и вече 3г не е мръднало, въпреки че по стъклата зимно време има винаги конденз.
Иначе с топъл силикон нищо няма да направиш, не става много за залепване. По скоро можеш да ползваш безцветен силикон /санитарен/, но след време започва да се зацапва.
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да си облепя стъклото на вратата към хола. По същият начин ли се постъпва или се използва друго фолио и друг метод за залепване?
Поздрави
burkov - специалист
Вие какво фолио искате да залепите, че не стана ясно?
  • 1
  • 2

Тема "дали знаете как най-правилно да залепя фолио на прозорец?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: