• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Искам да закупя надуваем басейн за двора, за през лятото, като Петък да се пълни, Събота и Неделя да се ползва, после изпразване и пак наново следващия уикенд? Целта ми е да избегна множеството химия, която се изсипва във водата ако не се сменя... спряла съм се на следните варианти, удачни ли са и кой да закупя?
305 х 190 х 51 см - правоъгълен;
198 х 51 - кръгъл;
244 х 76 - кръгъл
chapara - майстор
На второто събиране си се отказала :-D
chapara написа:
На второто събиране си се отказала :-D
Защо??
chapara - майстор
abiati85 написа:
chapara написа:
На второто събиране си се отказала :-D
Защо??
Има 101 причини :goodman: :mrgreen:
chapara - майстор
Примерно една от най-сериозните:
viewtopic.php?f=18&t=57109

Скъсване, пробиване, трудоемност, разход на вода и тем подобни :wink:
    chapara написа:
    Примерно една от най-сериозните:
    viewtopic.php?f=18&t=57109

    Скъсване, пробиване, трудоемност, разход на вода и тем подобни :wink:
      Разхода не ме притеснява, водата е от помпата... като го напълна Петък... за Събота и Неделя, мисля водата ще се стопли... въпроса е дали няма да и стане нещо на водата за 3 дни без химия и помпичка.
      nikolov333 - майстор
      Първо трудно ще се стопли от петък за събота та най-добре да го пълниш в четвъртък сутринта.. после събирането и то си е работа. Имах такъв на язовира..само, че 3.66 диаметър на 76 см височина. По-малките ми идват тесни, като се наредим двама трима авери вътре да си пием бирата. А и водата от помпа не се знае какво има в нея..
      chapara - майстор
      abiati85 написа:
      chapara написа:
      Примерно една от най-сериозните:
      viewtopic.php?f=18&t=57109

      Скъсване, пробиване, трудоемност, разход на вода и тем подобни :wink:
        Разхода не ме притеснява, водата е от помпата... като го напълна Петък... за Събота и Неделя, мисля водата ще се стопли... въпроса е дали няма да и стане нещо на водата за 3 дни без химия и помпичка.
        То аз се бях засилил да правя тази гимнастика, но имам комшия по вила, който има такъв за по цяло лято, и той именно ме разкандърдиса. Всяка година казва че го разпъва за последно, но децата са му малки и им уйдисва. Всичко прави по дебелите книги, бунар, помпи , химия, охлюв за почистване на стени и дъно, филтри и каквото се сетиш. За един ден ползване става на паздер. Все пак лятото се ходи бос, влизане -излизане, поизпотят се и хоп във водата(замирисва на пот). Та така...., е всеки с мерака си :wink:
        lecki - специалист
        Ще стане басейна както е замислено но задължително таблетки
        за обеззаразяване или течен препарат, ако няма помпа с филтър трябва да се сменя
        водата, както в случая за събота и неделя и после нова вода.
        tysonlkr - специалист
        abiati85 написа:
        Разхода не ме притеснява, водата е от помпата... като го напълна Петък... за Събота и Неделя, мисля водата ще се стопли... въпроса е дали няма да и стане нещо на водата за 3 дни без химия и помпичка.
        С бързовар да я топлиш водата няма пак да се стопли за толкова кратко време. Без таблетки няма да стане.

        п.с. Извинявам се за цитата оправен е, но от телефона се получават такива фалове.
        Последна промяна от tysonlkr на вт май 02, 2017 12:04 am, променено общо 1 път.
        • 1
        • 2

        Тема "Помагайте - надуваем басейн?" | Включи се в дискусията:


        Сподели форума:

        Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

        Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: