• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
При устна уговорка преди поръчката в офиса на Ролпласт Добрич ми казаха, че работят с TROCAL. Поръчах, платих на куп, за да ползвам отстъпката, монтираха я преди седмица. Но?! Никъде по профилите няма щампа на немската фирма и не пише никъде, че е TROCAL, не пише дори в договора, на който пропуснах при подписването да видя и за описанието на елементите, които ползват. Обковът си има щампа на WINK HAUS, на стъклата от външната страна имаше стикери с описанието какви са стъклата и колко мм. Само защо за профилите никъде нищо не пише? На мои познати дограмите, които са на Рехау и Трокал имат надписи, на моята няма. В централния офис в София днес ми казаха - Не се притеснявайте, профилите са Трокал. Но как да съм сигурна след като никъде нищо не пише??? Моля за мнения и доказателства, че греша, ако случайно греша, в което се съмнявам. Не искам да обвинявам фирмата преди да съм сигурна, че грешката е моя, но ако се наложи ще си търся правата където трябва! Как фирмата ще ми докаже произхода на материалите си? Съмнявам се, че са ментета и че са ми сложили фалшиви профили. Пропуснах да отбележа, че съм с 5 камерна кафява дограма златен дъб, троен стъклопакет.
plamen6703 - майстор
linka93 написа:
При устна уговорка преди поръчката в офиса на Ролпласт Добрич ми казаха, че работят с TROCAL. Поръчах, платих на куп, за да ползвам отстъпката, монтираха я преди седмица. Но?! Никъде по профилите няма щампа на немската фирма и не пише никъде, че е TROCAL, не пише дори в договора, на който пропуснах при подписването да видя и за описанието на елементите, които ползват. Обковът си има щампа на WINK HAUS, на стъклата от външната страна имаше стикери с описанието какви са стъклата и колко мм. Само защо за профилите никъде нищо не пише? На мои познати дограмите, които са на Рехау и Трокал имат надписи, на моята няма. В централния офис в София днес ми казаха - Не се притеснявайте, профилите са Трокал. Но как да съм сигурна след като никъде нищо не пише??? Моля за мнения и доказателства, че греша, ако случайно греша, в което се съмнявам. Не искам да обвинявам фирмата преди да съм сигурна, че грешката е моя, но ако се наложи ще си търся правата където трябва! Как фирмата ще ми докаже произхода на материалите си? Съмнявам се, че са ментета и че са ми сложили фалшиви профили. Пропуснах да отбележа, че съм с 5 камерна кафява дограма златен дъб, троен стъклопакет.
Да не излезна лош пророк, но ми се струва, че са те пуснали по пързалката. Сега звъннах на един познат, който се задоми с "Трокал" преди 2-3 години, на профилите си пише "Made in Germany" пише и profine group. Обкова му е друга марка, това WINK HAUS е посредствен обков. Като цяло на такава дограма е важен обкова, уплътненията и стъклото, другото е между другото, кой каквото иска да ти казва :)
Та на въпроса ти, редно да опиташ да ги "поразтръскаш" малко тия от Ролпласт и се чудя, защо точно Ролпласт като от доста време насам тая фирма за нищо не я бива, като изключим добрите пари, които свлича от наивни клиенти. Последното е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.
Желая ти успех, а чашата със студената вода те чака при неуспех!

ПП/ Номера с предлатата да се ползва отстъпка много добре се котира при жени и стиснати мъже :-D
miliad - майстор
Мислите ли че фирмa с тaкъв кaпaцитет, ще лъже нa дребно по този нaчин. Колко ще спечели по този нaчин, левче нa метър може би. 10 лв нa прозорец?!
Щемпел ще видите, aко ви се е пaднaл някъде нa видимо място, a не зaд стъклопaкетa.
Тaзи догрaмa нямaше ли предпaзно фолио. Тaм си пише профилa.
Имaте интернет. Потърсете сaйтa нa Trokal или концернa Profine и срaвнете профилa.
Chefo77 - майстор
miliad написа:
Мислите ли че фирмa с тaкъв кaпaцитет, ще лъже нa дребно по този нaчин. Колко ще спечели по този нaчин, левче нa метър може би. 10 лв нa прозорец?!
Ти сериозно ли го вярваш това? Точно фирма с такъв капацитет, ако работи с Трокал, ще свети от реклами, че работи с такива профили. За такива обеми като техните, няма да се учудя ако си имат техен си профил, поръчван някъде.

Намирам нещо странно във въпроса на автора: в една друга тема "са му сложили" Рехау. Дали наистина някъде са му сложили нещо, или е някаква антиреклама?
miliad - майстор
Чефо не четеш с рaзбирaне мaй.
Те Ролплaст си светят от реклaми че рaботят с Трокaл, и нa aвторa нa темaтa товa му кaзвaт: "Сложен ви е прозорец с профил Трокaл."
Мa той не виждa щaмпa нa профилa, и се съмнявa че е нещо друго.
Все пaк клиентa не рaботи пряко с Ролплaст, a с техен предстaвител, може и тaм дa се "късa нишкaтa".
Пaк кaзвaм нaмерете профилa в интернет и го срaвнете по визия и пaрaметри.
A товa с двете еднaкви истории с рaзлични мaрки профили си е стрaнно.
На предпазните ленти по профила пише Трокал.
Този прозорец е от около 5 години.
Аз понеже не ги махнах навреме сега не се махат.

Прикачен файл

image.jpeg
bou81 - специалист
при цветните профили лепенките са бели и не пиши трокал. Пусни една снимка и ще ти кажа. уйнк наус не е посредсвен обков, той се нарежда сред водещите марки обков
kolcho - специалист
linka93 написа:
При устна уговорка преди поръчката в офиса на Ролпласт Добрич ми казаха, че работят с TROCAL. Поръчах, платих на куп, за да ползвам отстъпката, монтираха я преди седмица. Но?! Никъде по профилите няма щампа на немската фирма и не пише никъде, че е TROCAL, не пише дори в договора, на който пропуснах при подписването да видя и за описанието на елементите, които ползват. Обковът си има щампа на WINK HAUS, на стъклата от външната страна имаше стикери с описанието какви са стъклата и колко мм. Само защо за профилите никъде нищо не пише? На мои познати дограмите, които са на Рехау и Трокал имат надписи, на моята няма. В централния офис в София днес ми казаха - Не се притеснявайте, профилите са Трокал. Но как да съм сигурна след като никъде нищо не пише??? Моля за мнения и доказателства, че греша, ако случайно греша, в което се съмнявам. Не искам да обвинявам фирмата преди да съм сигурна, че грешката е моя, но ако се наложи ще си търся правата където трябва! Как фирмата ще ми докаже произхода на материалите си? Съмнявам се, че са ментета и че са ми сложили фалшиви профили. Пропуснах да отбележа, че съм с 5 камерна кафява дограма златен дъб, троен стъклопакет.
linka93 написа:
Здравейте! Виждам,че темата е стара, но ще пробвам да си задам въпроса,който ме тревожи. Преди 5 дни "Ролпласт" Добрич ми сложиха дограма - кафява, 5 камерна,3-ен стъклопакет.Платих цялата сума предварително и на куп,за да ползвам отстъпка(2200лв.). Три пъти преди това питах какви профили слагат. Отговориха ми Рехау. Обаче оня ден се сетих да видя дали някъде по профилите пише,че е Рехау-е,никъде не пише,дори на стикерите,че и в договора не е отбелязано. Как да съм сигурна,че е Рехау? :?
Поздравления за всички, които се пуснаха по пързалката - през лятото е приятно, стига тя да е водна!
:lol:
kolcho - специалист
plamen6703 написа:
WINK HAUS е посредствен обков.
:lol: :prayer:
Chefo77 - майстор
kolcho написа:
plamen6703 написа:
WINK HAUS е посредствен обков.
:lol: :prayer:
Е ти не го ли знаеше това :)
Остана някой да го каже и за Mako и уйде коня у ряката...
  • 1
  • 2

Тема "Ролпласт - с какви профили работят?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: