Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
muhala - майстор
Здравейте,

Правих ремонт и ми останаха много кабели, които са стари и не мисля да ги използвам някога. Искам да продам медта от тях.
Кабелите са ПКИ - каучукова изолация и текстилна оплетка. Също така и доста мостов кабел.
Някой знае ли практичен и лесен вариант как да извадя медта от кабелите ? Изключвам варианта да запаля кабелите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Във "Вторични суровини" са си направили машинка. Водиш кабела, реже, дърпаш и обелваш... Прилича на руската измишльотина за цепене на пластмасови бутилки. Да я търся ли из нета или сам се сещаш?

https://www.youtube.com/watch?v=hQeeJEpBYsg

Ето го бутилкореза
muhala - майстор
Те и с изолацията ги купуват, но цената не ми харесва.
Гост - специалист
Палиш един огън, хърляш кабеляците в него... Изолацията изгаря, медта-не. Е , после ставаш черен като коминочистач, ама- това е най-лесния (но и най-мръсен) начин.
radius - майстор
Ама купуват ли ( че и аз имам 2-3 кила изрезки, като си правих ел-а)? Нали нещо щяха да спират?
muhala - майстор
radius написа:
Ама купуват ли ( че и аз имам 2-3 кила изрезки, като си правих ел-а)? Нали нещо щяха да спират?
:) Купуват. ЕС спря и лампите с нажежаема жичка, но въпреки това се продават :) И аз си пазя изрезките.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, да де. Купуват ги и си ги белят. Нагоре по веригата искат 'сичко чисто, сортирано... :-)
Не ги горете бе, хора, егати смрадта. Парниковият ефект е от циганите, не от кравите
Гост - специалист
n_a написа:
Не ги горете бе, хора, егати смрадта. Парниковият ефект е от циганите, не от кравите
Съгласен съм. Даже вече съжалих, че предложих идеята,а и написах, че е най-мръсния вариант... Ама тъмнозелените това правят... Те и гуми горят, че да вземат телта, която е в тях...
Оттеглям си предложението ;-)
nikel - специалист
Идва зима. Освен вино и свинско отдели време и вземи си ги обели ръчно. Слагаш един стар чаршаф на пода, /Когато я няма жената /вземаш шише вино една или повече пържоли, кабелите, един нож и започваш. При достигане до втората чаша вино оставяш последните две и продължаваш с виното и свинското. Това не е за друго а от техническа безопасност да не си нарежеш ръцете. И ако искаш да свършиш работата - без първите две. / Майтап бе Уили /
Късмет.

Тема "Махане изолация на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: