Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте! Съжалявам ако създавам тема на грешното място. Става въпрос за студентски проект - английска каменна постройка от 19ти век, в която искам да вмъкна две стъклени структури на по две нива, пронизващи покрива и свързани чрез подова конструкция. Възможно ли е изобщо да стане това с минимум промени по оригиналната конструкция и как? Интересуват ме възможни начини за закрепване, необходимо ли е укрепване на носещите конструкции или създаването на нови такива, както и ще има ли проблеми при пробиването на покрива и куполовидния таван. Благодаря предварително!
Прикачен файл:
contrast.jpg
Прикачен файл:
3rd exp.jpg
Прикачен файл:
plan2.jpg
Прикачен файл:
DSC_1996.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Архитектура ли следваш??
n_a написа:
Архитектура ли следваш??
Да, само че в Англия и за жалост не ни преподават почти никакви технически умения.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
NK190344 написа:
n_a написа:
Архитектура ли следваш??
Да, само че в Англия и за жалост не ни преподават почти никакви технически умения.
Предполагам, се очаква да сте се подготвили сами. :-)
Конструктивно възможно и удачно ли е да се променя покрива?
n_a написа:
NK190344 написа:
n_a написа:
Архитектура ли следваш??
Да, само че в Англия и за жалост не ни преподават почти никакви технически умения.
Предполагам, се очаква да сте се подготвили сами. :-)
Конструктивно възможно и удачно ли е да се променя покрива?
Като цяло и аз това се опитвам да разбера, мога само да предполагам. Честно казано идея си нямам този куполовиден таван ако се пробие как трябва да се укрепи. А дали е удачно също ми е трудно да кажа, тъй като проектът е само на идейно ниво и от нас се очаква да експериментираме.

Тема "Вмъкване на стъклена конструкция в стара сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: