Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
dodo2000 - специалист
Здравейте.
Интересува ме дали е подходящо да се ползва XPS Fibran гофриран в случая 2см като подложка за ламиниран паркет?
https://www.home-max.bg/xps-fibran-gofr ... h600h20mm/
torbalan - Дървен философ
При мен в една стая сложих фибран, защото беше най-мързеливия начин да повдигна нивото с 3 см.
Ама с течение на времето, там където се минава най-често почна да се усеща, че поддава. Ако мислиш, че ще те дразни - търси друго решение или друг материал.
dodo2000 - специалист
Ламината ще го слагам в една от стаите на вилата - стара къща с дюшаме, което е в доста добро състояние за годините си - твърдо и здраво отвсякъде. Но исках да сложа дебел фибран заради по-добра топлоизолация, понеже пода като цяло е много студен и затова реших да е 2см.
Вие като казвате "поддаване" какво имате предвид - смачкал се е и мястото е хлътнало?
Chefo77 - майстор
Не би трябвало да има проблеми, щом се използва подов XPS. Торбалан може да е сложил фасаден и затова да му потъва, моя що не е потънал :) :)
torbalan - Дървен философ
Усещам потъване, когато стъпвам. Не е, като да е твърдо.

Този, който аз ползвах е обикновен за изолация. Чел съм за "подов" фибран, не знам той как би се държал.

Ако къщата не се грее целогодишно, бих купил десетина чифта пантофи и не бих се занимавал с ламинати и фибран... По-скоро виж как може да възстановиш дюшемето.

Отделно, че лично в моите очи да сложиш ламинат върху дюшеме, което както казваш изглежда добре, е кощунство...
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
Не би трябвало да има проблеми, щом се използва подов XPS. Торбалан може да е сложил фасаден и затова да му потъва, моя що не е потънал :) :)
Да обяснявам ли какво означава XPS?

Да, точно фасаден съм сложил. По времето, когато го правих това, не бях чувал за подов, но и едното и другото е XPS.

А твоя сигурно не е потънал, защото аз съм дебел и тежа два пъти повече от теб... Като ходят жена ми и децата и те не усещат да потъва.

А потъването наистина е минимално и трябва човек да се "загледа" за да го усети...
Chefo77 - майстор
Недей обяснява какво е XPS, знаем какво е и можем да го различаваме :lol:
Няма как да не усещаш потъване, всяка мека материя поддава, включително и корка. Друг е въпроса в какви граници е.
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
Недей обяснява какво е XPS....

Опа, този път неправилно съм те заял. Пропуснал съм, че си писал "подов". От скоро съм с очила, сигурно съм забравил да ги сложа :)

Тема "XPS Fibran за подложка на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: