Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,на 26.01.18г реших да поръчам дограма за къща 2 етажа на 50 км от София,около 10 догрми на стойност 6400 лв в т.ч.с 22% отстъпка.
Бяха взети размери плащане в брой,дата за монтаж на 13.02,НО на 12.02 ме уведомиха,че нямат материал за дограмата и да изчакам още 10дни,с много извинения.
Следващ монтаж на 23.02 с 100% уговорка,че всичко ще е наред,като около 18.02 профилактично им звъннах да потвърдят казаха че всичко е ок!
Днес 23.02 отивам в къщата да чакаме за монтаж И КАКВО...?!
По телефона в 9.00ч,ме уведомиха,че все още нямат материал и ще получа 2 комарника обещетение+ЛИХВА която е ок 20 до 40лв приблизително!
Търсих шефовете управители мениджъри,но никой само служители....та сега започвам тепърва ходенето по мъките—НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА!!!
Абсолютни идиоти!!! :axe: :axe: :axe:
plamen6703 - майстор
Забравил си да кажеш по каква причина да не се поръчва дограма от тази фирма! :partyman:
lyubohar - майстор
За мен е ясно.Вероятно са нямали налични материали и когато са дали първия срок.
Честа практика за да се хванат клиенти.
Значи на тази фирма да се няма доверие.
От тук нататък може да се очава всичко.
wanderer - специалист
тази "честа практика" явно е станала традиция за тарикатите от въпросната фирма. един колега сподели почти същото, но ставаше въпрос за щори. неспазен срок, грешен разкрой, зверски надупчена дограма, неадекватни монтажници.....такива ми ти дреболии. автора ако може да си взема парите и да бяга далеч от тези. номера с комарниците за компенсация са го играли и на колегата :-D
ESPACE - майстор
Един колега каква многомесечна одисея имаше с тия идиоти за една тъпа врата, роман може да напише. И до баш шефа собственик стигна и пак всичко стана по най-трудния и бавен начин. Тия толкова са се разраснали че главата не знае каво правят ръцете и краката.
plamen6703 написа:
Забравил си да кажеш по каква причина да не се поръчва дограма от тази фирма! :partyman:

Мисля,че е ясна причината! Исках да споделя и евентуално да предпазя някой друг от моята грешка,защото два пъти се организирам за монтажа с време,хората и т.н.,а минималното което можеха да направят е да ме уведомят по своевременно,а не в последния момент!
Но имам напредък — дата за трети монтаж 06.03.2018 г. :supz:
plamen6703 - майстор
По-важно е да споделиш след монтажа какво е качеството на дограмата. Срокове навсякъде може да не се спазят по една или друга причина,те за това се договарят и обезщетения. Важно е да няма проблеми с качеството и да се спазват условията по гаранцията. :partyman:
ESPACE - майстор
Ако договориш врата със срок за монтаж през юли, а след хиляди перипетии ти я монтират края на ноември и ти блокират маса други довършителни работи, друга песен ще пееш - повярвай ми.
plamen6703 - майстор
Повярвай ми, бих поръчал друга врата от друга фирма и никога не бих си преустановил довършителните работи заради една врата! :partyman:
lyubohar - майстор
Да де,ама са ти взели предварително парите.
Ще им ги харижеш ли?

Тема "Rollplast—не поръчвайте от тях!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: