Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
baha - напреднал
Ясно, е че зависи какъв % на слънцегреене попада върху пакета от изток и юг. Прикачвам няколко снимки и приемам предложения за съклата дали е по- ок да е К или 4с. Наблягам на по- сериозно желание, зимата да се пази повече топлина, а при 4с топлината от слънцето няма да влиза в помещенията, предвид спиращите светлина и лъчи характеристики. Но реално не знам колко от слънцето "пари" стъклата от изток и юг. На запад няма стъкла. От север има малки 50- 60см на банята и кухнята. Стрехите и терасите пазят до някаква степен прозорците от слънцето, но и да се сложи К, може да се сложат тенти на външните прозорци за лятото.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
radius - майстор
На запад ( за където най-има смисъл от 4с) нямаш съществени отвори.
Зимата слънцето изгрява от югоизток и залязва на югозапад, лятото изгрява от североизток и залязва на северозапад.
Имай предвид, че 4с затъмнява повече от К. Единствено от изток може да сложиш 4с, зависи колко е изток и площта, но като гледам има доста. При мен не са големи от изток и там съм само с К. На запад съм с 4с и К. За юг категорично съм против 4с! Не че не сме го писали, но да не ровя.
Лятото слънцето е високо и по пода има една ивица само 5см, която е напечена. Обаче зимата има много големи печалби от слънцето, което влиза на 5м навътре и стопля стаята. Ако си изолиран добре, стаята лесно вдига с 2-4С като напече. Това са при мен нещата, пък ти вярвай на който искаш.
Да не говорим, че при теб имаш тераси на юг, които ти крият половината прозорци.
baha - напреднал
Това е, че нямам поглед, колко високо е слънцето лятото и колко напича изнесените прозорци. Тези на терасите вероятно почти не виждат слънчевите лъчи. Има логика, само на изток да сложа 4с, като лятото ще пази, а зимата при изглев от югоизток слънцето не е силно и няма как да загрее.
Пък изнесените южни прозорци са малко 50:50. Но ако се сложи К, едни тенти за лятото ще оправят нещата. Щори не ми се иска да слагам. Реално цялата къща е под открито небе и на запад има само една врата.
fantom - специалист
Не пече чак толкова лятото (мисля че съм на съседният хълм, на запад), а и щори винаги помагат. Дърветата също. А и къщата ще държи хлад лятото, особено като сложиш и изолация.
При мене, София може и да са 40°С, но като се прибера и съм вътре задължително се обличам с дълъг ръкав :shock:
Вятъра е доста при тебе, предполагам.
baha - напреднал
Всъщност не е ветровито, за разлика горе при зарязаните Висаджийски. Къщата иначе е прохладна лятото да и за това се замислям май- че Ка- то ще е по- добрия вариант.

Тема "Двоен стъклопакет на 24мм или 32мм?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: